Budki lęgowe dla ptaków przy SP4

Budki lęgowe (fot. Tcz.pl)
Budki lęgowe dla ptaków przy SP4

zobacz galerię zdjęć: 4
W polskich miastach coraz rzadziej słychać ptasi śpiew. Ptaki odstrasza zanieczyszczenie klimatu i czasami nieprzyjazne sąsiedztwo człowieka. Aby zachęcić fruwających przyjaciół do osiedlania, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 rozwiesili na terenie placówki budki lęgowe.

Ptaki są bardzo ważne - także w miastach. Pomagają utrzymać równowagę w ekosystemie, czy walczą z owadami. Niestety, coraz trudniej żyć im w silnie zurbanizowanych okolicach (wszyscy znają m. in. kolce montowane na elewacjach odnowionych kamienic). Dlatego w SP odbyła się specjalna akcja - tczewski ratusz przekazał kilkanaście budek lęgowych, które zostały zawieszone na terenie wokół szkoły. Rok wcześniej podobna akcja odbyła się na "Górkach".

Okres gniazdowania dla większości gatunków zaczyna się wczesną wiosną, jednak budki wieszać można cały rok - najlepiej właśnie wiosną i jesienią.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +6

  Stefek_gość

  06.04.2023, 08:08

  Za to słychać durne gruchanie gołębi, widać wszędzie odchody i czuć ich smród...a upasione są już jak kurczaki i niczego się nie boją. Może ten lisek co widuję go na JN połapie to dziadostwo, bo służby i adm jak zawsze nie może sobie poradzić z żadnych problemem.

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx6.xx0 
 • -1

  li_gość

  06.04.2023, 09:56

  To chyba nie do końca wina gołębi,że jest tak jest. Gołębie żyją dzisiaj dziko, a porzuconych gołębników jest cała masa. Więc człowiek dołożył ręki do tego, jak to teraz wygląda.Oczywiście administracje budynków, czy osiedli nie robią nic, by populację ograniczyć.Nie biorą przykładu np.z Krakowa,gdzie podaje się im karmę ze środkiem antykoncepcyjnym.A dlatego,że mieszkańcy są podzieleni co do opieki na tymi ptakami, gołębie pozostaną z nami jeszcze na długo.

  Cytuj
  IP: 178.252.xxx.xx1 
  -1

  gosc_gość

  06.04.2023, 15:17

  Jestes jak wrzod na dupie polskiego narodu :D

  Cytuj
  IP: 185.241.xx8.xx3 
 • +4

  Lejba _gość_gość

  06.04.2023, 08:20

  Bardzo dobry pomysł

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx7 
 • +3

  k_gość_gość_gość

  06.04.2023, 19:17

  Nie ma budek lęgowych na blokowiskach dla jeżyków budynki jednorodzinne są dokładnie uszczelnione, że żaden wróbel nie zagnieżdzi ,ale za to tłustych kotów jest do oporu i polują na biedne ptaszki.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.