Niezwykła inicjatywa we wsi pod Gniewem - powstał Panteon Husarii

(fot. StudioA)
Niezwykła inicjatywa we wsi pod Gniewem - powstał Panteon Husarii
W niewielkiej nadwiślańskiej wsi Opalenie, leżącej nieopodal Gniewa, powstało niezwykłe miejsce - Panteon Husarii. W tym żywym muzeum historii wsiądziemy w wehikuł czasu, by zatrzymać się w epoce Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Inicjatorem powstania tego miejsca jest długoletni kasztelan gniewskiego zamku - Jarosław Struczyński. Od wielu lat uczestniczy w wydarzeniach rekonstrukcyjnych na całym świecie, skąd przywiózł mnóstwo pamiątek. Wszystkie artefakty będzie można zobaczyć w husarskim muzeum.

Na panteon składa się mały dworek, stajnia, oficyna oraz arena, gdzie będą odbywały się turnieje husarskie i rycerskie. Znalazło się tam także 10 dużych kamieni upamiętniających wielkie bitwy husarskie.

Na bieżąco wszelkie wydarzenia będzie można śledzić tutaj.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Nigr_gość

  16.05.2024, 18:05

  Hajs

  Jaki koszt wstępu?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx0 
 • +3

  Y&_gość

  17.05.2024, 07:44

  Jarek tak trzymać

  Czy Gniew utraci aktywistę? Tak poważnie, aktywność nie zawsze idzie w parze z docenieniem! Ja osobiście życzę wytrwałości!

  Cytuj
  IP: 37.30.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.