Świat, Polska, Kociewie żegnają prezydenta Pawła Adamowicza

Żałoba po śmierci Pawła Adamowicza (fot. Tcz.pl)
Tczew - Świat, Polska, Kociewie żegnają prezydenta Pawła Adamowicza

zobacz galerię zdjęć: 3
Cały kraj jest poruszony po tragedii, jaka spotkała Gdańsk. Po ataku nożownika, który podczas finału WOŚP zadał śmiertelne ciosy Pawłowi Adamowiczowi, nie może otrząsnąć się również Kociewie. Wyrazy współczucia ślą rodzinie i przyjaciołom prezydenta Gdańska samorządowcy. W Tczewie na znak żałoby opuszczono flagi do połowy masztów. Z kolei w Pelplinie odbędzie się dzisiaj specjalna msza i przemarsz milczenia.

Polska i świat wstrząśnięte po tym, co wydarzyło się podczas gdańskiego finału największej imprezy charytatywnej w Polsce - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dramat poruszył również mieszkańców Kociewia:

- Przed urzędem opuściliśmy flagę do połowy. Na schodach do UM mieszkańcy położyli zdjęcie prezydenta Gdańska, palą się też znicze. - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznika Urzędu Miasta w Tczewie.


Z kolei w Pelplinie o godzinie 18.00 w Kościele Bożego Ciała w Pelplinie odbędzie się Msza Święta żałobna w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Po uroczystości kościelnej odbędzie się przemarsz milczenia na Plac Wolności.


Samorządowcy z Kociewia żegnają również prezydenta Gdańska, z którym jeszcze niedawno spotykali się na roboczych spotkaniach w ramach współpracy metropolitalnej, za pomocą mediów społecznościowych.

- Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Jeszcze dzisiaj życzyłem mu, żeby z tej ostatniej walki, jak z wielu innych, wyszedł zwycięsko. Nie udało się. Brakuje mi słów, bo żadne nie oddadzą ogromu tej tragedii, która wydarzyła się w centrum Gdańska, wśród tłumu ludzi, podczas wspólnego świętowania jednej z najbardziej pozytywnych inicjatyw, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Paweł też świętował - był razem z gdańszczanami, razem z całą Polską. Odszedł o wiele za wcześnie... Żegnaj Przyjacielu. Rodzinie i Bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia. - pisze na Facebooku prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.

Wyrazy ubolewania po śmierci włodarza Gdańska wyraża też Rada i Zarząd Powiatu Tczewskiego:


Z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi Samorządowca, Prezydenta Miasta Gdańska - Pawła Adamowicza.
Żadne słowa ani wyrazy współczucia nie są w stanie ukoić straty jaką poniosła Rodzina Pawła Adamowicza, Jego Najbliżsi, Przyjaciele oraz Współpracownicy.
Zwracamy uwagę na fakt, że narasta napięcie i pogłębiają się podziały zarówno polityczne, jak i społeczne. Spór przestaje być starciem racji, a coraz częściej wyraża się w agresji, już nie tylko słownej, ale także i czynnej. Coraz częściej instrumentem sporu stają się kłamstwa i podejrzenia. Coraz częściej też w miejsce poszanowania dla odmiennych poglądów pojawia się nienawiść do oponenta. Zwracamy się do wszystkich osób życia publicznego o obniżenie temperatury sporów, o zachowanie umiaru, ale także o jednoznaczne potępienie wszelkich przejawów przemocy. Tylko wspólnym wysiłkiem, także poprzez samoograniczenie możemy zatrzymać eskalację nienawiści rodzącej przemoc.

Maciej Czarnecki, nowy burmistrz Gniewa pisze:

Nie żyje Paweł Adamowicz. Z powodu śmierci Pawła Adamowicza, wieloletniego samorządowca i prezydenta Gdańska, Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom Zmarłego

Wyrazy współczucia za pomocą mediów społecznościowych złożył również obecny burmistrz Pelplina, Mirosław Chyła, który zaprasza na dzisiejsze uroczystości w tym mieście.

Poseł Ziemi Tczewskiej, Kazimierz Smoliński, napisał z kolei na Twitterze:

Z smutkiem przyjąłem właśnie informację o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. To wielka tragedia szczególnie dla rodziny. W tych trudnych chwilach łączę się z nią w modlitwie. Wierzę, że służby wyjaśnią wszelkie okoliczności tej tragedii, poruszyła ona serca nas wszystkich.

A tak wczoraj żegnali mieszkańcy miasta:Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że pogrzeb Pawła Adamowicza może odbyć się w sobotę. W Gdańsku opuszczono flagi do połowy masztów, zgaszone są również iluminacje świąteczne. Miasto apeluje również o nieorganizowanie hucznych imprez.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich ogłosił żałobę dla całego województwa pomorskiego, która potrwa do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (53)
dodaj komentarz

 • -12

  jajolina_gość

  15.01.2019, 11:54

  Jestem wstrząśnięta po obejrzeniu wczorajszego wydania Wiadomości TVP. Obejrzałam z ciekawości, bo liczyłam, że choć w dniu śmierci trochę zejdą z tonu i nie będzie szczucia. Niestety... nie dali rady. Zatroskana mina Ziemca - nawołującego do zaprzestania nienawiści - w zestawieniu z paskudnym nienawistnym materiałem - sugerującym, że winę za eskalację przemocy ponosi Owsiak, Tusk, Schetyna.... Dokąd idziesz Polsko?

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx2 
 • -42

  NIE _gość

  15.01.2019, 12:06

  DLA TVPiS

  Dziewczyno nie oglądaj tego łajna pisowskiego bo dostaniesz rozstroju organizmu ,ja też kiedyś od czasu do czasu włączałem na chwilę TVP i mogłem tylko stwierdzić ,że to SKUR WIZJA kurskiego i tej ekipy zapisiałej.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx4 
  -52

  fb_gość

  15.01.2019, 12:08

  czego spodziewać się po pisowskiej tv z kurską gnidą na czele...

  Cytuj
  IP: 95.40.xx9.xx5 
  -35

  gość_gość

  15.01.2019, 12:15

  Popieram wpis, zrobiłam to samo, żeby zobaczyć co będą mówić w tym dniu i to co zobaczyłam mnie zszokowało, naiwnie myślałam, że takiej wiadomości nie da się pokazać nieprawdziwie, ale jednak. Żal i niedowierzanie.

  Cytuj
  IP: 46.171.xx7.xx2 
  +15

  Tczewiak_gość

  15.01.2019, 12:28

  Wszyscy musimy trzymać się razem!

  Nie wymyślaj! Odpuść sobie!

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +13

  Dr _gość

  15.01.2019, 12:40

  WOŚP do likwidacji.

  Podczas Marszu Faszystów - (jak to określiła lewica Marsz Niepodległości) - nikt nie został zabity. Za to w lewackim spędzie WOŚP giną ludzie mordowani na oczach tłumu. Owsiak nie przerywa imprezy bo by mu kasa nie płynąła....

  Cytuj
  IP: 31.7.xx4.xx4 
  +60

  Kuba_gość

  15.01.2019, 12:53

  Masz tu język miłości tego "lepszego Kurskiego" z wyborczej tnij.tcz.pl/?u=ee6ea1

  Cytuj
  IP: 95.84.xx0.xx0 
  +39

  EkO_gość

  15.01.2019, 12:57

  niegodne zachowania z każdej strony

  A czy lepiej zachował się Rabiej? Tusk, który mówił o "odzyskiwaniu Polski"? Jaśkowiak? NIKT nie potrafi się powstrzymać. Wy też nie sądząc po komentarzach. Widząc to, co się dzieje, stwierdzam, że sytuacja może się powtórzyć. Politycy i media to syf... który WY, a raczej My nakręcamy. Obudź się narodzie! Nie pozwólmy się omamiać ani jednym, ani drugim.

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
  +30

  Dr House_gość

  15.01.2019, 14:15

  znany jest portret winnego śmierci Adamowicza tnij.tcz.pl/?u=31ac61

  Cytuj
  IP: 85.111.xx5.xx3 
  -37

  PATOLOGIO _gość

  15.01.2019, 15:06

  TCZEWSKA

  500+ KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY WRAZ Z PISEM I TRZEBA BĘDZIE WZIĄŚĆ SIE DO ROBOTY A NIE NAROBIĆ KOŚLAWYCH BACHORÓW I ŻYĆ NA KOSZT TYCH KTÓRZY DZIENNIE WSTAJĄ DO PRACY.WASZE MORDY KRZYWE OD ALKOHOLU WYKRZYWIĄ SIĘ JESZCZE BARDZIEJ PO ZMIANIE WŁADZY A ONA JUŻ NADCHODZI I BĘDZIE BOLAŁO.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx4 
  +19

  Zeus_gość

  15.01.2019, 19:36

  Masz swoją mowę miłości tnij.tcz.pl/?u=3d6a76 z lewackiej strony - oni już nie przebierają w oskarżaniu i hejtowaniu. A wpajają to nawet dzieciom tnij.tcz.pl/?u=0b7bd0

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx2 
  +16

  Zeus_gość

  15.01.2019, 19:48

  A to cię nie wstrząsa? tnij.tcz.pl/?u=2b135e Tera wszyscy za tym Adamowiczem się trzęsą a jaki był? tnij.tcz.pl/?u=2b135e

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx2 
  +27

  Azyrys_gość

  15.01.2019, 22:10

  Co nie jest prawdą

  Wczoraj w wspomnianym programie wyemitowano: ?wypowiedź Tuska ("Wyginiecie jak dinozaury") ?informację o zabójstwie działacza PiS przez byłego członka PO Ryszarda Cybę i jego słowa podczas zatrzymania ("Chciałem zabić Kaczyńskiego (...) Jestem przeciwko PiS-owi. Chciałem go zamordować") ?informację o próbie podpalenie biura poselskiego Beaty Kempy w kamienicy, w której mieszkały rodziny z dziećmi; ?wypowiedź Tuska ("Dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików?") ?wypowiedź Sikorskiego ("Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy") ?wypowiedź Schetyny ("Strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę") ?wypowiedź Komorowskiego ("Trzeba czasami mieć odwagę lać się dechą z takimi ludźmi") ?wypowiedź Wałęsy ("referendum albo wyskakujecie przez okna") ?wypowiedź Stępnia ("Liczy się tylko goła siła, siła fizyczna. Kto będzie miał więcej za sobą ludzi, kto więcej wyprowadzi na ulicę") ?Powyższe poprzedzały jeszcze słowa Owsiaka z wczorajszej konferencji ("dziki kraj, dziki kraj") opatrzone słowami redaktora: "niestety także dziś w obliczu tego dramatu nie brakuje komentarzy, które w dalszym ciągu podgrzewają emocje". Która z tych informacji jest nie prawdziwa? Szczujnia z PO i KOD. Będą żywcem człowieka piłować i gadać że walczą z mową nienawiści.

  Cytuj
  IP: 45.5.xx4.xx4 
  +1

  Ewa_gość_gość_gość_gość

  15.01.2019, 23:34

  Polnische folklore ...

  Zamilczmy nad Debilami , którzy nie potrafią uszanować tragedii i bestialskiego morderstwa dokonanego przez zwyrodnialca !! Chorego można wyleczyć, Debila już nie! Niech zapyta starszego pokolenia jak gestapo przy ul , Bałdowskiej leczyło takich jak oni w okresie okupacji !

  Cytuj
  IP: 188.147.xx2.xx9 
 • +39

  EkO_gość

  15.01.2019, 13:00

  do tcz.pl

  Jeśli naprawdę chcecie upamiętnić pamięć Ś.P. Pana Adamowicza, wyłączcie możliwość dodawania komentarzy pod artykułami związanymi z tą tragedię. Trochę spokoju. Proszę WAS

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • +19

  Wewiora_gość

  15.01.2019, 13:33

  Popieram

  Z szacunku do zmarłej osoby i jego rodziny pograzonej w żałobie wszelkie komentarze powinny być zablokowane. Stała się wielką tragedia i uszanujcie to ludzie. To nie jest teraz czas na dyskusję polityczne... Czy obnoszenie się że swoimi poglądami politycznymi.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx4 

  kik_gość

  15.01.2019, 19:00

  Przyłączam się do prośby o wyłączenie możliwości komentowania

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +8

  Beata_gość

  15.01.2019, 13:11

  [*]

  Odpowiedz
  IP: 82.11.xx5.xx0 
 • +29

  Karolina_gość

  15.01.2019, 13:24

  A teraz sobie wyobraźcie że ktoś sika do tych zniczy jak to miało miejsce po śmierci Lecha Kaczyńskiego....

  Odpowiedz
  IP: 93.99.xx3.xx5 
 • -40

  Magda_gość

  15.01.2019, 13:28

  ...żal czytać

  "A kto tą imprezę robił ? Kto zabezpieczał? OWSIAK - i powinien za to beknąć. PO wyprowadza regularnie bojówki KOD na ulicę. Zakłócają wszystkie uroczystości i obchody. Nawet święta niepodległości nie uszanowali. Hejt po śmierci posłanki z PiS, oblewanie farbą lokali PiS niszczenie nagrobków rodzin posłów z PiS.... to się działa niecały miesiąc temu. Nie dziwię się że jak PO torturowało faceta przez 5 lat to chciał zemsty - 5 lat myślał o zemście. Zgodnie z zaleceniami Sikorskiego chciał dorżnąć watahę."

  PO go torturowało ??? Baran siedział w pierdlu za napady - kolejny wyklęty made.in familia PiS ? Czy wy jesteście poważni ? Zginął człowiek - ojciec, mąż, a hejt jak był tak jest dalej. KOD zakłóca uroczystości ? Fakt, ale przypomnijcie sobie zachowanie "kiboli wyklętych" podczas rządów PO i macie ewidentny przykład powiedzenia "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Czy w końcu zrozumiecie, że nie wykończyli nas Niemcy, nie wykończyli Rosjanie, ale wykończymy się sami. Polacy potrafią zjednoczyć się w obliczu wspólnego wroga, ale gdy tylko zagrożenie minie sami skaczemy sobie do gardła. A teraz możecie sobie minusować i pisać nienawistne komentarze, tylko ciekawe z kim z Was spotkam się w niedzielę w kościele...

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • -50

  Iza bez nika.._gość

  15.01.2019, 13:41

  nic dodac...

  100/100

  Cytuj
  IP: 37.47.xx0.xx0 
  +47

  Beata_gość

  15.01.2019, 13:43

  Mściwa z ciebie świnka. Jak długo wy KODaki będziecie się mścić na Polakach że w wyborach 2015 nie wybrali PO?

  Cytuj
  IP: 78.156.xx5.xx0 
  -40

  Optimus_gość

  15.01.2019, 14:29

  Oj Erazmus

  Wyjdę na scenę i powiem, że wcieleniem Mesjasza. Azaliż prawda to, czy nie ? W/g Ciebie tak :) Zabójca twierdzi, że był niewinny, sąd, akta, pracownicy banków mają inne zdanie. Zresztą wczoraj też nie przyznał się do zabójstwa ... znaczy niewinny ?

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • -48

  Iza bez nika..._gość

  15.01.2019, 13:35

  niewyobrażalne, ale..

  ...krew Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, która ocieka z kosmatych łapsk PiS zawęziła pole porozumienia z nimi do karykaturalnie małych rozmiarów. Czy przyzwoity człowiek może pozwolić sobie na jakiekolwiek kontakty z sympatykami partii Kaczyńskiego? Oczywiście nie wiemy, kogo spotykamy na ulicy, w urzędzie czy za kierownicą taksówki, ale w życiu prywatnym nie stanowi to już żadnej przeszkody! Wygumkowałam z mojego otoczenia wszystkich moralnie zgniłych i zepsutych ludzi! Wczorajszy wieczór przy Dworze Artusa pokazał prawdziwą solidarność Pomorzan. Jestem dumna, że mogłam uczestniczyć w tak skromnym i serdecznym pożegnaniu człowieka, którego miłość dla miasta była nieobliczalnie wielka!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx0 
 • +35

  J23_gość

  15.01.2019, 13:45

  Jak tam KODaku? Owsiak wciąż udaje, że to plastusie zabiły a nie jego chciwość i brak profesjonalizmu w przygotowaniu imprezy?

  Cytuj
  IP: 50.233.xx2.xx8 
  +26

  Krew ocieka z Owsiaka_gość

  15.01.2019, 14:04

  Krew ocieka z chciwych łapsk Owsiaka. Co ma PiS do tego? zabójca nie był w PiS. PiS nie organizował tej imprezy. Owsiak nie podołał organizacyjnie - nie zgłosił imprezy masowej - oszczędził na ochronie. Owsiak wyzywa od faszystów tylko sam się nie chce przyznać że nawalił.

  Cytuj
  IP: 64.140.xx1.xx1 
  +35

  EkO_gość

  15.01.2019, 14:14

  ech

  Powinienem napisać WSTYDŹ SIĘ TEGO CO NAPISAŁAŚ. Z drugiej jednak strony, ktoś moderuje komentarze... Dno i wodorosty. Totalne szambo. Jako człowiek, przepraszam

  Cytuj
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • +7

  Gdansk_gość

  15.01.2019, 13:38

  Nie idzie czytać tego co piszecie nawet tutaj wyrzygujecie sobie co kto kiedy jak, ludzie odpusscie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx6 
 • -41

  Modlimy się_gość

  15.01.2019, 14:20

  Modlę się!!!!!!Modlę się też o Trybunał Stanu dla posła Ziemii Tczewskiej Kazimierza Smolińskiego!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 79.187.xx2.xx9 
 • -6

  Modlimy się_gość

  16.01.2019, 08:00

  Nie dacie rady Nas złamać pisowskie Trolle.Smoliński po Trybunale Stanu pójdzie jeszcze siedzieć.Mam nadzieje że ze mną w celi!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 79.187.xx2.xx9 
 • szach_gość

  15.01.2019, 14:27

  Słabiutkie to Państwo ,które aż do nieprzyzwoitości celebruje śmierć małego ,słabego człowieczka,na którym ciążą zarzuty karne!

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx6.xx4 
 • -30

  Ona_gość_gość

  15.01.2019, 14:32

  ....

  Tam gdzie chciałam dać plus wychodzi minus i odwrotnie... PORAŻKA... PISOWSKIE CHAMSTWO TU SIE SZERZY...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx9 
 • -28

  fat boy_gość_gość

  15.01.2019, 17:30

  też to zauważyłem

  Cytuj
  IP: 46.215.xx3.xx4 
  +14

  WOŚP_gość

  15.01.2019, 22:40

  Ułatwię ci zadanie lewaku - plus jest zielony a minus czerwony. Jak za trudne to poproś jakiegoś przedszkolaka o pomoc.

  Cytuj
  IP: 77.121.xx1.xx5 
 • -27

  oknl_gość

  15.01.2019, 16:49

  Jest wniosek o odwołanie Kurskiego

  Wniosek złożył Władysław Kosiniak-Kamysz i ma to związek ze wczorajszym wydaniem wiadomości.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +21

  Tczew_gość

  15.01.2019, 22:42

  To nie wniosek - tylko petycja na jakimś durnym blogu. Facet jest posłem a nie potrafi formalnie złożyć wniosku.... Żenada

  Cytuj
  IP: 77.121.xx1.xx5 
 • +8

  snake_gość_gość

  15.01.2019, 17:50

  żenada

  Nienawiść i jeszcze raz nienawiść w społeczeństwie.....zamiast chwili zadumy i refleksji to sam kwas.Nawet taka tragedia nie rusza serc a wręcz przeciwnie rozgrzewa nienawiść.Ludzie bądźcie Ludzcy!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx4 
 • +8

  Aska _gość_gość

  15.01.2019, 18:06

  Sądząc po treści większości komentarzy i ilości plusów i minusów obok komentarzy stwierdzam,że w Tczewie mieszka zatrważająco dużo ciemnoty i hejterow.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx8.xx1 
 • +8

  SmutnoMi_gość

  15.01.2019, 18:13

  czemu???

  Dlaczego w takim dniu jesteście tacy okrutni? Czemu polityka nie może, chociaż w tej tragicznej sytuacji, być nieważna??? Zginął człowiek, w potworny sposób, niewinny, dobry, miał rodzinę, przyjaciół... Czy naprawdę jest w Was tyle nienawiści do ludzi, że nie potraficie współczuć? Musicie szukać drugiego dna? ZGINĄŁ CZŁOWIEK! ZOSTAŁ BRUTALNIE ZAMORDOWANY!!!! Ocknijcie się! Przecież nie możecie być, aż tak źli.......

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx1 
 • -10

  SmutnoMi_gość_gość

  15.01.2019, 18:20

  Dajcie spokój Owsiakowi... W tym naszym świecie jest tak mało dobrych ludzi, chcecie wytępić wszystkich???? "ZASTANÓW SIĘ O CZYM MARZYSZ, BO MOŻE SIĘ SPEŁNIĆ......"I co wtedy...?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx1 
 • +1

  Gość_gość

  15.01.2019, 18:54

  Wielki żal

  Co to kombinacje z plusami i minusami????

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx8 
 • -15

  Alexis_gość_gość

  15.01.2019, 20:47

  "Podczas Marszu Faszystów - (jak to określiła lewica Marsz Niepodległości) - nikt nie został zabity. Za to w lewackim spędzie WOŚP giną ludzie mordowani na oczach tłumu. Owsiak nie przerywa imprezy bo by mu kasa nie płynąła...."

  Pajac oczywiście powtarza narrację TVP. Wyłapać wreszcie nacjonalistów i pozamykać.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx2 
 • denim_gość

  15.01.2019, 20:54

  ......

  Paweł Adamowicz...będzie nam Cie brakowało. Coraz mniej dobrych ludzi.A sporo pisiorów i młodziezy wszechpolskiej czytaj sebiksy,kibole.

  Odpowiedz
  IP: 85.164.xx2.xx6 
 • -17

  bla bla_gość_gość_gość_gość

  15.01.2019, 20:58

  ......

  GARSTKA PISOWCÓW KILKUKROTNIE LOGUJE SIĘ I DODAJĄ MINUSY. SIEDZA W DOMACH ZA 500 PLUS BEZ SZKOŁY I HEJTUJĄ

  Odpowiedz
  IP: 85.164.xx2.xx6 
 • -1

  Maxsymilian_gość

  16.01.2019, 07:41

  Pis off

  DOKŁADNIE

  Cytuj
  IP: 79.188.xx0.xx4 

  Gejsza_gość

  18.01.2019, 14:58

  Grrrr

  Bo to pisssowskie uje:)

  Cytuj
  IP: 79.188.xx0.xx4 
 • +2

  ADAMO _gość

  15.01.2019, 21:27

  A nadzieja znów wstąpi w nas-Już czas!

  ,, Daj nam wiarę, że to ma sens. Że nie trzeba żałować przyjaciół. Że gdziekolwiek są - dobrze im jest, Bo są z nami choć w innej postaci. I przekonaj, że tak ma być, Że po głosach tych wciąż drży powietrze. Że odeszli po to by żyć, I tym razem będą żyć wiecznie''..........

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx6 
 • +3

  Maxsymilian_gość

  16.01.2019, 07:41

  Jadownicy

  Proszę jak pięknie zwolennicy Pisdzielców minusują komentarze. Widać czyj to portal ...tfu

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx0.xx4 
 • +2

  Piotr_gość

  16.01.2019, 08:45

  Paweł Adamowicz

  Wstyd i hańba te wasze komentarze, co nie którzy też nie potrafią uszanować tej tragedii. Dlaczego Tczew nie potrafi zorganizować jakiegoś wspólnego przemarszu, zjednoczenia się razem. Mniejsze miasta są bardziej zorganizowane.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx1 
 • +3

  Dikembe Mutombo_gość_gość

  16.01.2019, 09:33

  "Podczas Marszu Faszystów - (jak to określiła lewica Marsz Niepodległości) - nikt nie został zabity. Za to w lewackim spędzie WOŚP giną ludzie mordowani na oczach tłumu. Owsiak nie przerywa imprezy bo by mu kasa nie płynąła...."

  Współorganizatorzy Marszu Niepodległości z Młodzieży Wszechpolskiej jeszcze niedawno wystawili Adamowiczowi akt zgonu i wieszali na szubienicach portrety europarlamentarzystów. Rozumiem, że to wg Ciebie język miłości. Nie wspominając o hasłach "Śmierć wrogom ojczyzny" albo "Raz sierpem, raz młotem...". Zdajesz sobie sprawę z tego co może zrobić z młotem/sierpem/nożem niezrównoważony fanatyk osobie, którą MW, ONR czy inni ekstremiści określą mianem "wroga ojczyzny", czy "czerwoną hołotą"???

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -2

  ADAM_gość

  16.01.2019, 13:05

  Piątek godz.17.00 Gdańsk ECS

  Zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza pożegnamy 19.01 o godz. 12.00. Przed pogrzebem, 17.01 o godz. 17.00 w Europejskim Centrum Solidarności zostanie wystawiona trumna. Mieszkańcy będą żegnać w ten sposób włodarza miasta do 18.01 do godz. 17.00. Następnie trumna zostanie przeniesiona do miejsca pochówku - Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. INFORMACJE ORGANIZACYJNE: - w piątek oraz w dniu pogrzebu komunikacja miejska będzie bezpłatna - uroczystości pogrzebowe będą transmitowane na telebimach rozmieszczonych na terenie miasta - zachęcamy do zrezygnowania z przynoszenia kwiatów i zniczy - we wszystkich miejscach, w których będziemy żegnać zmarłego, rozstawione zostaną puszki, z których datki zostaną przekazane na Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz WOŚP

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx9.xx9 
 • Nie robcie_gość

  17.01.2019, 15:15

  z śp.Adamowicza

  Męczennika.I nie dajcie se wmówić.Popierał gejów emigrantów niemieckie interesy...i ludzi pokroju Sikorskiego "jeszcze dorżniemy watahe"Tusk i innych "zniszczymy tą szara?cze "Komorowski "pałe i lać"Wałęsa "nakazałbym strzelać do górników"czy to nie nawoływanie do zbrodni?A przez lewckie media przekaz poszedł w świat że to mąż stanu że teraz demokracja jest zagrożona...Rzygać sie chce od tych kłamstw...

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx9.xx3 
 • -1

  m_gość

  17.01.2019, 21:23

  Rzygać Ci się chce od kłamstw. A jednocześnie sam dopuszczasz się manipulacji. Wskazujesz, że popierał polityków typu Pan Sikorski, Pan Tusk, Komorowski, Wałęsa i cytujesz ich wypowiediz. Podobne wypowiedzi można przypisać Pani Pawłowicz, Kaczyńskiemu, Panu Piotrowiczowi i innym. Oznacza to, że nie można popierać żadnej opcji politycznej bo każdej coś można zarzucić. To co pozostaje ?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.