Ubezpieczenie assistance - wymóg konieczny dla każdego kierowcy

Ubezpieczenie assistance (fot. mat. prasowe)
Ubezpieczenie assistance - wymóg konieczny dla każdego kierowcy
Kupując pojazd i dokonując jego ubezpieczenia, pojawia się możliwość dokupienia dodatkowych opcji pozwalających zachować bezpieczeństwo w podróży. Dzięki temu nawet nagłe zdarzenia nie będą powodowały przerwania wyjazdu lub przymusu uiszczenia ogromnych kwot za holowanie czy też dotarcie do odpowiedniego miejsca. Wszystko to pokryje Assistance Auto, a nawet zaoferuje inną pomoc jak np. podstawienie pojazdu zastępczego czy pomoc w zakwaterowaniu.

Ubezpieczenie Assistance - czy to wymóg konieczny?
Ubezpieczenie Assistance Auto (inaczej pomocy drogowej) nie jest zazwyczaj wymogiem koniecznym prawnie, ale może być bardzo przydatne i zalecane w wielu przypadkach, szczególnie pojawiających się w trudnych warunkach lub intensywnym użytkowaniu pojazdu. Decyzja o zakupie ubezpieczenia Assistance zależy od osobistych potrzeb i okoliczności podróży, a także od częstotliwości wyjazdów. Przede wszystkim wykupuje się je, kiedy systematycznie podróżuje się samochodem, pokonuje długie trasy, wyjeżdża za granicę, nie posiada umiejętności technicznych potrzebnych do naprawy auta w nagłych zdarzeniach, a także kiedy powstaje możliwość narażenia na wypadki i awarie (np. poprzez podróże w wymagających warunkach atmosferycznych lub terenowych typu góry).Korzyści z ubezpieczenia Assistance
Ubezpieczenie Assistance samochodu z Warta.pl daje wiele korzyści i świadczeń, które mogą być niezwykle przydatne w sytuacjach awaryjnych i niespodziewanych problemach na drodze. Należą do nich przede wszystkim wszelkie pomoce drogowe w przypadku awarii, wypadku lub innych zdarzeń na trasie, udzielanie pomocy serwisowej (utrata kluczyków, użycie niewłaściwego paliwa, odholowanie do warsztatu, wymiana akumulatora), oferowanie holowania pojazdu na terenie Polski (nawet bez limitu kilometrów oraz w opcji dodatkowej za granicą), podstawienie pojazdu zastępczego (w przypadku kradzieży, awarii, wypadku), oraz udzielanie wsparcia w kontynuacji podróży, zakwaterowaniu (od 2 do 5 dni) lub powrocie do miejsca zamieszkania. W celu otrzymania dopasowanej oferty, zawierającej przydatne propozycje warto skonsultować się z ubezpieczycielem i dopytać o wszelkie szczegóły.
Czego nie pokrywa ubezpieczenie Assistance?
Wiele ofert firm ubezpieczeniowych różni się od siebie zakresem ochrony, warunkami i sposobami ich wykonania. Jednak są pewne punkty, których ubezpieczenie Assistance nie pokrywa. Należą do nich na przykład koszty naprawy, konserwacji oraz eksploatacji pojazdu (wliczają się tutaj opłaty za paliwo, dorabianie kluczy, kupienie części zamiennych, wymiana i kupno akumulatora, kół, opon czy też przegląd techniczny), nieuzgodnione koszty (kupienie lub naprawa wszystkiego, czego nie uzgodniono przy podpisaniu umowy), pojawiające się koszty przy samochodzie zastępczym (np. mandaty, opłaty za niezgodne z porozumieniem korzystanie z auta itd.), a także Assistance nie ponosi odpowiedzialność za dodatkowe koszty takie jak transport towaru przewożonego własnym pojazdem.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  11_gość

  12.09.2023, 19:08

  ua chybe ni e mjewst konieczne? co innego oc...redaktorzyny?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  Art_gość

  13.09.2023, 08:38

  Masakra

  Widzę, że nie dość że są problemy z pisaniem, to jeszcze czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Cytat z artykułu "Ubezpieczenie Assistance Auto (inaczej pomocy drogowej) nie jest zazwyczaj wymogiem koniecznym prawnie".

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
  +1

  qq_gość

  13.09.2023, 11:17

  no to pseudoredaktorek znowu dał popis "Ubezpieczenie assistance - wymóg konieczny dla każdego kierowcy"

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.