Ubezpieczenie assistance - wymóg konieczny dla każdego kierowcy

Ubezpieczenie assistance (fot. mat. prasowe)
Ubezpieczenie assistance - wymóg konieczny dla każdego kierowcy
Kupując pojazd i ubezpieczając go, pojawia się możliwość dokupienia dodatkowych opcji pozwalających zachować bezpieczeństwo w podróży. Dzięki temu nawet nagłe zdarzenia nie będą powodowały przerwania wyjazdu lub przymusu uiszczenia ogromnych kwot za holowanie czy też dotarcie do odpowiedniego miejsca. W razie problemów lub niespodziewanych sytuacji na drodze pomocne będzie ubezpieczenie Assistance Auto. Mając tę polisę, możesz liczyć też na inną pomoc, jak np. podstawienie pojazdu zastępczego czy zakwaterowanie.

Ubezpieczenie Assistance - czy to wymóg konieczny?
Ubezpieczenie Assistance Auto nie jest wymogiem formalnym  , ale może być bardzo przydatne i jest zalecane w wielu przypadkach, szczególnie  podczas jazdy w trudnych warunkach lub przy intensywnym użytkowaniu pojazdu. Decyzja o zakupie ubezpieczenia Assistance zależy od osobistych potrzeb i okoliczności podróży, a także od częstotliwości wyjazdów. , Warto je wykupić,  jeśli systematycznie podróżujesz  samochodem, pokonujesz długie trasy, wyjeżdżasz za granicę, nie posiadasz umiejętności technicznych potrzebnych do naprawy auta w nagłych zdarzeniach, a także kiedy istnieje zwiększone ryzyko wypadków i awarii (np.  podróżując w wymagających warunkach atmosferycznych lub terenowych typu góry).

Korzyści z ubezpieczenia Assistance
Ubezpieczenie Assistance samochodu z Warta.pl daje wiele korzyści i świadczeń, które mogą być niezwykle przydatne w sytuacjach awaryjnych i niespodziewanych problemach na drodze.  Jakiego wsparcia możesz oczekiwać? Między innymi pomocy w przypadku awarii, wypadku lub innych zdarzeń na trasie pomocy serwisowej (np. w sytuacji utraty kluczyków, użycia niewłaściwego paliwa, przy konieczności odholowania pojazdu do warsztatu czy awarii akumulatora)  oraz holowania pojazdu na terenie Polski (w przypadku niektórych wariantów nawet bez limitu kilometrów oraz w opcji dodatkowej za granicą). Polisa obejmuje również podstawienie pojazdu zastępczego (w przypadku kradzieży, awarii, wypadku) oraz udzielenie wsparcia w kontynuacji podróży, zakwaterowaniu (od 2 do 5 dni) lub powrocie do miejsca zamieszkania. W celu otrzymania dopasowanej oferty, zawierającej przydatne propozycje, warto skonsultować się z ubezpieczycielem i dopytać o wszelkie szczegóły.


Czego nie pokrywa ubezpieczenie Assistance?

Wiele ofert firm ubezpieczeniowych różni się od siebie zakresem ochrony, warunkami i sposobami ich wykonania. Jednak są pewne wspólne punkty, których ubezpieczenie Assistance nie pokrywa. Należą do nich na przykład koszty naprawy, konserwacji oraz eksploatacji pojazdu (wliczają się tutaj opłaty za paliwo, dorabianie kluczy, kupienie części zamiennych, wymiana i kupno akumulatora, kół, opon czy też przegląd techniczny), nieuzgodnione koszty (kupienie lub naprawa wszystkiego, czego nie uzgodniono przy podpisaniu umowy), pojawiające się koszty przy samochodzie zastępczym (np. mandaty, opłaty za niezgodne z umową korzystanie z auta itd.). Assistance nie obejmuje  także  dodatkowych kosztów, takich jak opłata za transport towaru przewożonego własnym pojazdem.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  11_gość

  12.09.2023, 19:08

  ua chybe ni e mjewst konieczne? co innego oc...redaktorzyny?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  Art_gość

  13.09.2023, 08:38

  Masakra

  Widzę, że nie dość że są problemy z pisaniem, to jeszcze czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Cytat z artykułu "Ubezpieczenie Assistance Auto (inaczej pomocy drogowej) nie jest zazwyczaj wymogiem koniecznym prawnie".

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
  +1

  qq_gość

  13.09.2023, 11:17

  no to pseudoredaktorek znowu dał popis "Ubezpieczenie assistance - wymóg konieczny dla każdego kierowcy"

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA