Uczestniczki i uczestnicy konkursu Rowerem do Pracy pomagają potrzebującym!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Uczestniczki i uczestnicy konkursu Rowerem do Pracy pomagają potrzebującym!
Trwa IV edycja konkursu Rowerem do Pracy. Mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 jest z nami 49 firm i 279 pracowników, którzy w pierwszym miesiącu konkursu wykonali 6100 przejazdów rowerem, w tym 4600 do/z pracy.

- Dziękujemy, że jesteście z nami i zmieniacie nasze miasto na bardziej mobilne, ekologiczne i przyjazne do życia! - mówią organizatorzy.

Tegoroczna edycja konkursu z uwagi na koronowirusa jest trochę inna. Konkurs został rozbudowany o kilka działań wspierających lokalną społeczność.

- W zeszłym tygodniu podjęliśmy decyzję o podarowaniu wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie "Rowerem do pracy" wielorazowych maseczek. W najbliższym czasie Tczewscy Kurierzy Rowerowi dostarczą do firm tyle maseczek, ilu w danej firmie jest zarejestrowanych uczestników konkursu. Maseczki uszyje Spółdzielnia Socjalna "Heca", a konkretnie: Panie, które przez epidemię koronawirusa straciły pracę. To nie koniec - w zakup każdej takiej maseczki opłaconej przez Urząd Miasta jest wliczona druga, która w ramach wsparcia trafi do Szpitali Tczewskich S.A. Chcemy w ten sposób wesprzeć nie tylko lokalną spółdzielnię zatrudniającą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, lecz również naszych tczewskich medyków. - dodają organizatorzy.


W tym tygodniu konkurs został ponadto rozszerzony o kolejną akcję społeczną. Jak co roku, za wyjeżdżone kilometry możecie zrobić zakupy w naszym sklepiku konkursowym, w którym niedawno pojawiły się dwa bardzo nietypowe produkty:

- 100 zestawów z dwoma maseczkami - jedna maseczka z zestawu trafia do osoby uczestniczącej w konkursie, zaś druga do tczewskiego szpitala. Szyją je Panie, które przez epidemię straciły pracę i zostały niedawno zatrudnione przez Spółdzielnię Socjalną "Heca".

- 50 voucherów na obiad (od baru mlecznego "Kociewiak"), który trafi do Tczewskiej Ogrzewalni dla bezdomnych - czyli za punkty uzbierane za jazdę rowerem uczestnik naszego konkursu funduje posiłek dla podopiecznych Towarzystwa im. św. Brata Alberta, Koło Tczew.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  piją _gość

  05.05.2020, 09:32

  bo chcą

  super ja się męczę do pracy rowerem i dam posiłek lokalnym pijakom....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +1

  ja ..!!_gość

  05.05.2020, 16:43

  R d P

  To się nie męcz. Ja jeżdżę z przyjemnością i dla zdrowia. Na pewno wspomogę inicjatywę.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx7 
  +1

  Bodzio_gość

  05.05.2020, 21:45

  To się nie męcz zostań lokalnym pijakiem

  Cytuj
  IP: 178.235.xx8.xx0 
 • Tczewianka_gość

  06.05.2020, 05:33

  Ale i tak uważam,że w tym roku

  Sklepik jest ubogi...myślę że nie byłoby problemem załatwienia bonów do n/n sklepów odzieżowych czy artykułów gospodarstwa domowego. Każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania i zgadzam się z przedmówcą nr 1, nie każdy musi pomagać tym bardziej że ci ludzie piją bo chcą i żadnej pomocy nie oczekują! A rower można łączyć z kilkoma przyjemnościami ;)

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx6.xx4 
 • -1

  Marco_gość

  06.05.2020, 07:11

  Oj z taką czarnowłosą Panią bym pojeździł, do pracy, na zakupy, gdzie tylko by zechciała...

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA