Pożar w Gniewie. 41-latek usłyszał zarzut zabójstwa

Pożar w Gniewie (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Pożar w Gniewie. 41-latek usłyszał zarzut zabójstwa
Zarzut zabójstwa usłyszał 41-letni mieszkaniec Gniewa zatrzymany w ostatnich dniach na wniosek tczewskiej prokuratury. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna miał zadać 34-letniemu współlokatorowi szereg ran kłutych, a następnie wywołać pożar, by zatrzeć ślady zbrodni.

O tragicznym pożarze informowaliśmy w piątek tutaj - Młody mężczyzna zginął w pożarze budynku w Gniewie. Ogień gasiło 9 zastępów straży, a w środku znaleziono zwęglone ciało około 30-letniego gniewianina. Praca śledczych pozwoliła ustalić, że nie doszło do nieszczęśliwego wypadku:

- W związku ze sprawą został zatrzymany 41-letni mężczyzna. Sprawca i pokrzywdzony wspólnie pomieszkiwali w jednym budynku. W chwili zatrzymania 41-latek był pod wpływem alkoholu. Czynności prowadzone przez biegłych z zakresu pożarnictwa pozwoliły ustalić, że pożar nie był przypadkowy. Z kolei wyniki sekcji zwłok pokazały, że mężczyzna nie zginął w wyniku pożaru, a przed śmiercią doznał ran kłutych. Pożar miał zatuszować dowody zbrodni - wyjaśnia Ewa Ziębka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tczewie.


Dzisiaj został złożony wniosek o trzymiesięczny areszt, który rozpatrzy Sąd Rejonowy w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej