Pelplin. Policja zatrzymała podejrzanego o włamanie do jednego z urzędów

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Pelplin. Policja zatrzymała podejrzanego o włamanie do jednego z urzędów
Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o włamanie się do jednego z urzędów. Według policyjnych ustaleń sprawca wypchnął drzwi wejściowe do budynku, a następnie próbował ukraść wartościowe przedmioty. Dodatkowo według ustaleń śledczych zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z włamaniem do sklepu, skąd ukradł pieniądze. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był już karany za te przestępstwa. Wczoraj zatrzymany 24-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

26 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z urzędów. Do zdarzenia miało dojść w nocy.

- Jak ustalili mundurowi, sprawca najpierw wypchnął drzwi wejściowe do budynku, a następnie próbował ukraść wartościowe przedmioty. Śledczy zajmujący się tym zdarzeniem dowiedzieli się, że sprawca pomimo wyrwania zamków w biurku oraz szafce, nic nie ukradł. Stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli ślady. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - Dzień później na podstawie wcześniejszych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany 24-latek był już zatrzymywany za takie przestępstwa. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma związek z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie powiatu, skąd ukradł metalową kasetkę z pieniędzmi. Śledczy ustalili, że 24-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za te przestępstwa.


Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +1

  Marian_gość_gość

  30.11.2019, 07:47

  Znowu pelpliniak.potem się dziwią ze się miasto wyludnia i nikt ich nie lubi.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx4.xx7 
 • -1

  admin_gość

  01.12.2019, 19:56

  Nikt ich nie lubi ? :(

  Nie " pelpliniak" a mieszkaniec Pelplina :) , nikt nie jest zdziwiony wyludnianiem się miasta ponieważ takie zjawisko nie ma miejsca a dzieje się wręcz przeciwnie. Radzę zorientować się w temacie następnie dodawać publiczne komentarze. Pozdrawiam serdecznie ;)

  Cytuj
  IP: 5.173.xx6.xx9 
 • +5

  Loża Szyderców_gość_gość

  30.11.2019, 18:55

  .

  mężczyzna już wcześniej był już karany Redaktor w formie ;)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx7 
 • +2

  567_gość

  02.12.2019, 04:44

  456

  czepiasz się jolandy ,

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +1

  Psieplsiniak_gość

  02.12.2019, 20:04

  Przecież psielpsiniaki to wieśniaki tam sami złodzieje i bandziory

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx6.xx1 
 • krystyna40_gość

  03.12.2019, 14:15

  włamanie

  Ja mam mieszkanie zabezpieczone, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa (ratownictwo.org) i śpię spokojnie. Przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania. Ponadto jeżeli zacznie ulatniać się gaz lub powstanie pożar to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną. Wiem, że rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Załatwiłam u nich taki zestaw do wzywania pogotowia swojej 75-letniej sąsiadce. Dostała go od nich bezpłatnie bo z mizernej renty nie była w stanie kupić sprzętu. Na składki ją akurat stać, więc nie prosiła o zwolnienie, tym bardziej, że z tych składek oni kupują zestawy alarmowe dla kolejnych emerytów i rencistów. Uważam, że naprawdę robią olbrzymią, pożyteczną robotę. Moim zdaniem to wielka sprawa. Sama jak się o nich dowiedziałam to najpierw nie wierzyłam, a potem byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ludzie mogliby żyć spokojnie dalej. Uważam, że warto o tym mówić.

  Odpowiedz
  IP: 83.29.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA