Do maja 2015 roku w Pelplinie przebudują targowisko

Umowa już podpisana (fot. pelplin.pl)
Tczew - Do maja 2015 roku w Pelplinie przebudują targowisko
Nowy wizerunek zyska wkrótce targowisko w Pelplinie. Włodarzom tamtejszej gminy udało się pozyskać dofinansowanie i za kwotę 3,2 mln zł do maja 2015 roku pelpliński rynek zostanie kompletnie przebudowany. Urzędnicy pozyskali środki w ramach unijnego działania "Podstawowe usługi dla ludności i gospodarki wiejskiej", które skierowane jest do małych gmin.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch podpisał z wykonawcą firmą „Want” Sp. z o. o. z Tczewa umowę na realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa targowiska miejskiego w Pelplinie”. Z ramienia wykonawcy umowę podpisał Prezes Zarządu Karol Narloch. W spotkaniu, podczas którego podpisano umowę, wzięli udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, Skarbnik Gminy Pelplin Maria Sławińska, Inspektor ds. inwestycji Mirosława Sielska oraz Specjalista ds. rozwoju gminy i pozyskiwania środków pozabudżetowych Krzysztof Adamczyk.

- Przebudowa targowiska miejskiego jest na tyle dużą i drogą inwestycją, że jej realizacja została rozłożona w czasie na 2 lata. Już teraz trwają prace nad ostateczną koncepcją zadaszenia targowiska, którego budowa jest nie lada przedsięwzięciem. W przyszłym roku, zaraz po okresie zimowym, rozpoczną się prace ziemne, przede wszystkim związane z budową sieci kanalizacyjnej, deszczowej, itp. Kolejne elementy to m. in. budowa dróg dojazdowych czy parkingu. Jednak handlowcy i ich klienci nie mają się czego obawiać. Jak zapewnił wykonawca, prace będą prowadzone sposób nieutrudniający bieżącej działalności targowiska. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na maj 2015 r. - informują urzędnicy z Pelplina.

Koszt budowy targowiska wyniesie 3,2 mln zł, do tego dojdą jeszcze koszty nadzoru inwestorskiego. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie ok. 1 mln zł.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA