27 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż pożarna na Jedności Narodu (fot. Tcz.pl)
Tczew - 27 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 10.01.2022 do 16.01.2022 roku zanotowano łącznie 27 zdarzeń, w tym 9 pożarów oraz 18 miejscowych zagrożeń.

11.01.2022 - Wielgłowy, DK 91 - wypadek drogowy
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych marki Opel i Peugeot. Jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, oświetleniu terenu akcji, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz sprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

13.01.2022 - Tczew, ul. Bolesława Chrobrego - pożar altany
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar altany na działkach ogrodniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się obiekt. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe nadpalonych elementów konstrukcji. W zdarzeniu udział brał 1 zastęp z JRG Tczew.

14.01.2022 - Tczew, ul. Staszica - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego. Działania polegały na ugaszeniu pożaru sadzy w kominie oraz przewietrzeniu zadymionych pomieszczeń. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Miłobądz.

15.01.2022 -Tczew, Aleja Solidarności - wypadek drogowy
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych marki Opel i VW na DK 91. Cztery osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz sprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG.

Na podstawie art. 62 ust. 1 prawa budowlanego właściciel, zarządca lub użytkownik ma obowiązek raz w roku skontrolować sprawność przewodów wentylacyjnych, dymowych oraz spalinowych. Taką kontrolę może tylko przeprowadzić osoba z uprawnieniami mistrza kominiarskiego lub budowlanymi.

Częstotliwość czyszczenia kominów reguluje § 34 rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Zgodnie z nim należy czyścić zarówno przewody wentylacyjne, jak i dymowe oraz spalinowe. Cztery razy w roku należy czyścić przewody kominowe w domach opalanych węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Dwa razy w roku czyści się przewody w domach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym.

W domach wielorodzinnych kominy muszą czyścić co najmniej czeladnicy kominiarscy lub osoby z uprawnieniami budowlanymi. W domach jednorodzinnych mogą to robić we własnym zakresie właściciele.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  lok_aka_gość

  18.01.2022, 11:37

  pożar

  A co było 10 stycznia 2022 na Akacjowej 2 B ? Straż pożarna , zadymienie korytarza. To był naprawdę fakt niegodny opisania ? Jednak chciałbym się dowiedzieć co się działo w mojej klatce !

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • +1

  Jack_gość

  18.01.2022, 16:42

  Proszę zapytać sąsiada/sąsiadkę jak się paliło u Pana w klatce .

  Cytuj
  IP: 83.15.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.