Dane bezrobocia na koniec marca. Jest gorzej niż rok temu

PUP Tczew (fot. PUP)
Tczew - Dane bezrobocia na koniec marca. Jest gorzej niż rok temu
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie podał najnowsze dane dotyczące bezrobocia. Z ostatnich zestawień wynika, że na koniec marca br. jest więcej osób bezrobotnych niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Koronawirus nie tylko niszczy system zdrowotny, ale i światowe gospodarki. Epidemia odbije się z pewnością na rynkach pracy. Już jest gorzej niż w latach poprzednich, a zdaniem ekspertów najgorsze dopiero przed nami:

- 2647 osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego zarejestrowanych było w Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie na koniec marca 2020 r. To o 215 więcej niż na koniec poprzedniego kwartału. - informuje tczewski PUP.

Dodajmy, że w marcu w "pośredniaku" pojawiły się tylko trzy nowe oferty pracy. Z powodu kryzysu najbardziej ucierpi sektor turystyczny i usługowy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • "Hydraulik"_gość

  20.04.2020, 12:56

  za 7 tygodni...

  ....dojdzie jeszcze 5 osób ode mnie, ponieważ portfel zamówień raptownie ulega skurczeniu! Zleceniodawcy pomału wycofują się z zaplanowanych robot, o co trudno jest mieć do nich pretensję! W tym wypadku wystarczy mi 4 zaufanych i chętnych do pracy ludzi! Rozsądni uciekają w waluty obce celem rekompensowania sobie spodziewanych strat. Rozdawnictwo, w przeciwieństwie do przedsiębiorczości, ma się nadal całkiem dobrze. I chociażby dlatego mądrze jest kupić kilkadziesiąt/kilkaset tys. CHF lub EURO niż kończyć inwestycję!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA