W gminie Pelplin powstają dwie Otwarte Strefy Aktywności

(fot. pelplin.pl)
Tczew - W gminie Pelplin powstają dwie Otwarte Strefy Aktywności
W Rajkowach i Małych Walichnowach trwają prace związane z budową Otwartych Stref Aktywności. Niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych urządzeń, w tym siłowni i tzw. stref relaksu.

W ramach siłowni powstają takie stanowiska, jak: 5 stanowisk na górne partie ciała (wioślarz, wyciskanie siedząc górne, wyciskanie siedząc boczne, prostownik pleców); 3 stanowiska do ćwiczeń mięśni brzucha (w tym ławeczka do skłonów); 2 stanowiska do ćwiczeń nóg (rowerek, stepper); 2 stanowiska ogólnorozwojowe (orbitrek, biegacz); 1 stanowisko do ćwiczeń relaksacyjnych (prasa nożna). W strefie relaksu znajdą się po 4 ławki, tablica informacyjna z regulaminem, 2 kosze na śmieci, stół z planszą do szachów oraz stojak na rowery.

Wykonawcą tzw. wariantów podstawowych OSA jest firma "Herkules" Sp. z o. o. Sp. komandytowa z Chrzanowa. Wartość obu zadań wynosi 103.959,60 zł, a projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Poza dwiema powstającymi "OSA-mi" niebawem powinny rozpocząć się prace przy budowie tzw. wariantu rozszerzonego, na którego lokalizację wybrano istniejący plac w Pelplinie przy ul. Kościuszki (tzw. Małpi Gaj), o tej inwestycji szerzej informować będziemy Państwa w przyszłym tygodniu. Na cały zakres projektu OSA w Gminie Pelplin, tj. trzech wspomnianych wyżej inwestycji, Gmina Pelplin pozyskała dofinansowanie w wysokości 97.100 zł.

- Jednocześnie informujemy, że do czasu odbioru zadań w Rajkowach i Małych Walichnowach, co będzie miało miejsce jeszcze w tym miesiącu, bezwzględnie zabrania się korzystania z urządzeń - informują urzędnicy z Pelplina.


Drukuj
Prześlij dalej