Potrącenia, pożary, wypadki - tym zajmowali się tczewscy strażacy

(fot. tcz.pl)
Tczew - Potrącenia, pożary, wypadki - tym zajmowali się tczewscy strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 16.11.2020 roku do 22.11.2020 roku zanotowano łącznie 21 zdarzeń w tym 2 pożary,18 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

16.11.2020 - Rokitki ul. Tczewska - uszkodzenie magistrali gazowej


Na miejscu zdarzenia zastano uszkodzoną magistrale gazową przez koparkę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 60 osób z budynków. Po zamknięciu głównego zaworu przez pogotowie gazowe i sprawdzeniu mieszkań pod katem obecności gazu pozwolono mieszkańcom powrócić do swoich mieszkań. W działaniach brały udział 1 zastęp z JRG oraz 1 zastęp z OSP Rokitki.

16.11.2020 - Jeleń - wypadek

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w usunięciu pojazdów z drogi oraz uprzątnięciu jezdni. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brały udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Kwidzyn, 1 zastęp z OSP Rakowiec oraz 1 zastęp z OSP Jeleń.

16.11.2020 - Lipia Góra - potrącenie osoby przez pociąg

Na miejscu zdarzenia zastano przy torowisku ciało mężczyzny, a około 200 metrów dalej zatrzymany pociąg. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz jego oświetleniu w celu przeprowadzenia prac przez policję i prokuratora. W skutek zdarzenia 1 osoba poniosła śmierć na miejscu. Strażacy również sprawdzili stan pasażerów pociągu. Nikomu z podróżujących nic się nie stało.W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z JRG Starogard Gd. oraz 1 zastęp z KP PSP Tczew.

18.11.2020 - Tczew ul. Armii Krajowej - wypadek

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który po zjechaniu z jezdni uderzył w drzewo. Przy przewróconym drzewie leżał mężczyzna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu terenu lądowania śmigłowca LPR. Drzewo zostało przycięte, a pojazd zepchnięto na pobocze drogi. W skutek zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG.


19.11.2020 - Zajączkowo - pożar sadzy w kominie

Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu resztek palącego się drewna w kominku. Po rozstawieniu drabiny przeczyszczono przewód kominowy zestawem kominiarskim. Komin został sprawdzony kamera termowizyjną. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Miłobądz, oraz 2 zastępy z JRG.

20.11.2020 - Tczew ul. Kołłątaja - potracenie osoby przez samochód osobowy

Na miejscu zdarzenia zastano osobę siedzącą na jezdni oraz stojący samochód osobowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG.

21.11.2020 - Ropuchy - pożar w komorze silnika

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód stojący na pasie awaryjnym autostrady A1, któremu wydobywał się dym z komory silnika. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +4

  Marian_gość

  24.11.2020, 07:53

  Zróbcie dodatkowy artykuł, czy zajmowała się tczewska policja i kolejny o tczewskim ratownictwie medycznym.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx9.xx5 
 • +3

  Marian_gość

  24.11.2020, 07:55

  Btw, dwa zastępy do potrącenia hahahahaha, roboty pewnie w pytę tam mieli.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.