20 pożarów w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 20 pożarów w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.04.2019 roku do 07.04.2019 roku zanotowano łącznie 42 zdarzenia, w tym 20 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń oraz dwa alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


01.04.2019r. - Tczew - wypadek na skrzyżowaniu

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek samochodu ciężarowego marki Mercedes z osobowym marki Toyota na skrzyżowaniu ulicy Żwirki z Aleją Kociewską. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Poza tym działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz sprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów karoserii i płynów eksploatacyjnych.
W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

02.04.2019r. - Tczew ul. 30 Stycznia - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego ze skuterem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia dalsze działania polegały na udzieleniu pomocy medycznej pasażerce skutera. Po wykonaniu działań przez Policję usunięto z jezdni porozbijane części karoserii.
W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

03.04.2019r. Borkowo - samochód uderzył w drzewo

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano busa marki Mercedes po uderzeniu w przydrożne drzewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdu przed stoczeniem się na niżej położony teren, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej wszystkim podróżującym. W wyniku zderzenia ostatecznie zostało rannych sześć osób, które zostały zabrane do szpitala przez ZRM i śmigłowiec LPR.
W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Starogard Gd., 1 zastęp PJRG Pelplin, 1 zastęp OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z KP PSP w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA