Policjanci zorganizowali debatę społeczną

Debata policji (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci zorganizowali debatę społeczną
Policjanci przeprowadzili debatę społeczną dotyczącą "Bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania", która odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury w Tczewie. Funkcjonariusze informowali uczestników jak należy się zachować aby nie paść ofiarą złodzieja lub oszusta. Zaproszony przez funkcjonariuszy Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie mówił o ostrożnym zawieraniu umów.

Tczewscy policjanci 19 listopada br. o godz. 16.00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Tczewie przeprowadzili debatę społeczną pod hasłem: "Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania". W spotkaniu uczestniczył komisarz Marcin Bronk - z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz mieszkańcy. Po przywitaniu i wprowadzeniu w szczegóły debaty przez funkcjonariuszy głos zabrał Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie - Przemysław Szenrok, który mówił o zachowaniu szczególnej ostrożności przy zawieraniu wszelakich umów przez telefon, czy nawet przez Internet.W przygotowanej prezentacji policjanci uświadamiali uczestników debaty jak nie stać się ofiarą różnych przestępstw. Stróże prawa przestrzegali również przed oszustami działającymi tzw. metodą "na wnuczka" czy też "na policjanta". Mundurowi przedstawili mechanizm działań takich przestępców, którzy dzwoniąc przeważnie do osób starszych udają bliskich i wyłudzają pieniądze. Prowadzący spotkanie podkreślali jak duże znaczenie ma dla policjantów zapewnienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu każdego mieszkańca.

-
Przekazanie wszystkim uczestnikom debaty tych cennych informacji ma na celu zwiększenie ich świadomości na temat czyhających zagrożeń, zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa, ale przede wszystkim uświadomienie, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  MAX_gość

  23.11.2018, 08:53

  Zasada jest prosta - jeżeli ktoś dzwoni na telefon oferując coś gratis - zmniejszenie rachunków lub np. tablet za samo przyjście na pokaz to to jest KŁAMSTWO i NACIĄGANIE. Nie po to firma zatrudnia tych ludzi co dzwonią setki razy dziennie, płaci im, płaci za połączenia - by coś dawać gratis lub za mniejszą niż dotychczas cenę!!! Celem jest złapanie jelenia, który podpisze umowę telefonicznie (ma 7 dni na wycofanie) ale o jej prawdziwych kosztach dowie się dopiero w kolejnym rachunku - za miesiąc lub kilka miesięcy. Rada jest jedna - nie słuchać/zawierać ofert telefonicznych - a po promocje po prostu przejść się do danego operatora i na miejscu zapoznać się z regulaminem, tabela opłat i warunkami rezygnacji.

  Odpowiedz
  IP: 79.190.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.