Wielki finał Swawoli! Koncertujemy i sadzimy Jabłonki w Gniewie!

(fot. mat. prasowe)
Wielki finał Swawoli! Koncertujemy i sadzimy Jabłonki w Gniewie!
Macie ostatnią w tym roku szansę poswawolić, pojeść i posłuchać gwiazd na Festiwalu Jabłonki Swawole. Miasto Gniew wygrało zorganizowany przez Fundację State of Poland konkurs "Jabłonkujemy" i w nagrodę to właśnie w tej klimatycznej miejscowości odbędzie się ostatnia w 2023 roku impreza spod szyldu Jabłonek.
Już 30 Września w Gniewie zagości wyjątkowy Festiwal polskich rytmów, smaków i zapachów - Jabłonki Swawole.


Festiwal oficjalnie startuje o godzinie 12:00 na gniewskich błoniach. Rozpocznie się od otwarcia stref z zabawami, warsztatami i przyjemnościami oraz uroczystego posadzenia nowych jabłonek o godzinie 14:00, by jeszcze za 100 lat przypominały mieszkańcom, jak potrafi bawić się Gniew!

Tego dnia w Gniewie rozszumią się Jabłonie, a my damy się ponieść magii tańca i swawoli, celebrując wszystko to, co w Polsce najlepsze - piękną naturę, pyszne jedzenie i skłonność do nieskrępowanej zabawy. Będziemy jabłonkować, paradować i koncertować przy akompaniamencie najlepszych polskich wykonawców!

Podczas Festiwalu towarzyszyć będą nam niezwykłe wrażenia. Na gości czekają stoiska gastronomiczne, warsztaty rękodzieła, moc atrakcji dla dzieci i DJ-ska muzyka, a także parada bębniarzy.

W strefie koncertowej zagrają SARA JAMES, LemON, LINA i NITA

Jesteście gotowi na Swawole?

Wstęp na Festiwal jest oczywiście bezpłatny. Więcej o Jabłonkach oraz programie imprezy dowiecie się na: https://jablonki.com/ .
Partnerem Festiwalu Jabłonki Swawole jest miasto Gniew oraz firma Vortumnus.

Festiwal Jabłonki Swawole

Jabłonki - tak w Polsce umownie nazywamy czas od początku maja, gdy zakwitają sady, aż do września, gdy drzewa uginają się pod ciężarem soczystych jabłek, doglądanych przez polskich, troskliwych sadowników. Podczas Jabłonek, przy muzyce i jedzeniu, celebrujemy to, co w Polsce najlepsze: naturę, piękno, polską kulturę i polskie smaki. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z jabłka zerwanego w polskim sadzie.
Będący punktem kulminacyjnym Jabłonek Food & Music Apple Festival, znany również jako Festiwal Jabłonki Swawole, to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2021 roku.

W 2021 roku Festiwal odbył się w Warszawie nad brzegiem Wisły. Na jego głównej scenie gościła m.in. Bitamina i Afromental, a dodatkowo ich występ uświetniły: performance "Legenda o Trzech Jabłonkach", widowisko pirotechniczne oraz moc innych atrakcji, hulanek i swawoli, także kulinarnych.

Warto też wspomnieć o promujących Festiwal teledyskach nagranych przez The Dumplings i Bitaminę. Były to nowe aranżacje znanych polskich utworów "Kocham Cię, Kochanie moje" Manaam oraz absolutny klasyk "Niech no tylko zakwitną jabłonie".

Z biegiem czasu Jabłonki i związany z nimi Festiwal nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet kulturowego. Dziś Jabłonki to festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli.

W 2022 roku Festiwal odbył się w Toruniu, Giżycku oraz Sandomierzu. Najważniejszymi punktami imprez w plenerze były koncerty znanych gwiazd. Vito Bambino i Meek, Oh Why? to tylko niektóre z nich.

W roku 2023 Festiwal odbywa się pod hasłem upiększania Polski i sadzenia Jabłonek.

Organizatorzy Festiwalu, odwiedzili już Sandomierz, Mysłowice, Toruń, Ustkę i Racibórz. Teraz czas na Gniew. I tym razem towarzyszyć będzie nam cover przeboju "Tylko mnie poproś do tańca", który został nagrany przez Sarę James i Igora Herbuta.

Zapraszamy!

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +5

  LOL_gość

  23.09.2023, 15:18

  A co słychać w Tczewie?

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx3 
 • -1

  TUSK = PUTIN _gość

  23.09.2023, 22:51

  http://www.youtube.com/watch?v=WLqiUmtOKoI

  Cytuj
  IP: 31.61.xx4.xx1 
 • +2

  jerzy_gość

  23.09.2023, 19:56

  W Tczewie psy d**ami szczekają.

  Odpowiedz
  IP: 78.30.xx2.xx3 
 • gość_gość

  25.09.2023, 11:13

  jabłonki

  Zapraszamy do Gniewa na imprezę kończącą sezon lata. Przyjedźcie, weźcie udział i dobrze się bawcie. Pogoda zamówiona, będzie ciepło i bez opadów. GNIEW ZAPRASZA NA IMPREZĘ FESTIWAL JABŁONKI SWAWOLE.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.