Chcesz inwestować w mieszkania na wynajem? Zrób to mądrze

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Chcesz inwestować w mieszkania na wynajem? Zrób to mądrze
Żyjemy w czasach, gdy inflacja z dnia na dzień pomniejsza wartość pieniądza, a oprocentowanie oszczędności jest minimalne. W tej sytuacji inwestycja w nieruchomości wydaje się jednym z niewielu rozsądnych rozwiązań.

Ceny mieszkań wciąż stabilnie rosną, dlatego rynek nieruchomości cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Ulokowane w ten sposób pieniądze mają szansę nie stracić na wartości.

Dlaczego warto inwestować w mieszkanie na wynajem?

Mieszkanie na wynajem to dobra lokata kapitału z kilku względów. Jest to źródło pasywnego dochodu - po pierwszej, dużej inwestycji nie wymaga już większych nakładów finansowych i codziennego zaangażowania właściciela. Zatem może to być dodatkowy dochód poza pracą zarobkową.

Drugą kwestią jest duża dowolność, jeśli chodzi o formę wynajmu. Mieszkania w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji z powodzeniem możesz przeznaczyć pod wynajem krótkoterminowy. Jest zdecydowanie bardziej dochodowy, ale wymaga również twojej stałej obecności, jako właściciela, i dobrze przemyślanych działań marketingowych. Ostatnim powodem, dla którego warto kupić mieszkanie na wynajem, jest sam fakt posiadania nieruchomości, którą możesz przecież kiedyś sprzedać z zyskiem lub samemu w niej zamieszkać.

Jak zadbać o to, aby inwestycja w mieszkanie się zwracała?

Nie wystarczy kupić mieszkanie, żeby zacząć zarabiać. Lokal w stanie deweloperskim trzeba jeszcze wykończyć. Dbałość o estetykę jest tutaj kluczowa - najemcy zwracają na to szczególną uwagę. Kolejna kwestia to dobre ubezpieczenie mieszkania. Nie mówimy tutaj o standardowym ubezpieczeniu murów. Jeśli traktujesz mieszkanie jak inwestycję, to warto, abyś wybrał taką polisę, która będzie chronić nie tylko nieruchomość, ale również twoje interesy.

Co powinno obejmować ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania ? Ciekawy produkt tego typu oferuje Nationale-Nederlanden. To ubezpieczenie, które poza standardową ochroną bierze pod uwagę również interes właściciela i jego lokatorów. W pakiecie otrzymujesz zarówno zwrot kosztów szkód wyrządzonych przez lokatorów, jak i pokrycie kosztów wynajmu lokalu zastępczego na czas remontu, gdy mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania np. z powodu zalania (sprawdź warunki ubezpieczenia w OWU).

Ważne jest to, że ubezpieczyciel podszedł do tematu również w kontekście zabezpieczenia dochodu wynajmującego. Ochrona obejmuje też sytuację, gdy na czas remontu po zdarzeniu nie możesz mieszkania wynajmować. Odszkodowanie wypłacane jest za okres maksymalnie dwóch miesięcy, w czasie, kiedy nie będziesz mógł uzyskać dochodu z tytułu wynajmu, bo mieszkanie nie będzie nadawało się do zamieszkania. To bardzo nowatorskie podejście do ubezpieczenia mieszkania, ale trzeba przyznać, że taka polisa rzeczywiście chroni właściciela mieszkania i jego lokatorów.

Planując zakup mieszkania na wynajem, musisz pamiętać o obowiązku podatkowym. Będzie on na tobie ciążył od momentu, gdy zaczniesz czerpać zyski z wynajmu nieruchomości. W tej kwestii powinieneś zasięgnąć porady doświadczonego księgowego. Na koniec wystarczy, że zrobisz dobre zdjęcia i wystawisz ogłoszenie w popularnych portalach z ofertami mieszkań na wynajem. Wydaje się, że nie ma nic prostszego, niż zarabiać na wynajmie. Jednak aby czerpać z tego korzyści finansowe, musisz dobrze się przygotować.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA