ZUS zaprasza na dyżur o ubezpieczeniach cudzoziemców

ZUS (fot. Tcz.pl)
ZUS zaprasza na dyżur o ubezpieczeniach cudzoziemców
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach Pomorskiej Platformy Współpracy na rzecz cudzoziemców na regionalnym rynku pracy zaprasza na dyżur telefoniczny. Jego tematem będą cudzoziemcy w polskim systemie ubezpieczeń społecznych. Sprawdź, jak i kiedy skorzystać z dyżuru.

Podczas dyżuru będzie można dowiedzieć się m.in. jakie jest zastosowanie ustawodawstwa polskiego w zakresie ubezpieczeń społecznych w przypadku cudzoziemców, którzy wykonują pracę najemną delegowani do innego państwa UE lub w Polsce, a także tych którzy oraz przenoszą działalność gospodarczą do innego państwa UE lub wykonują ją w Polsce. Chętni poznają również jakie są obowiązki podlegania ubezpieczeniom społecznym przez cudzoziemców.

- Na koniec stycznia 2023 r. do ubezpieczeń społecznych w pomorskich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zgłoszonych było ponad 68,1 tys. obcokrajowców. Wśród cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w oddziałach ZUS w Gdańsku i w Słupsku cały czas dominują obywatele Ukrainy. Na koniec stycznia było ich prawie 50,6 tys. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.


Dyżury skierowane do obcokrajowców, którzy pracują w Polsce lub innym kraju UE będą odbywać się cyklicznie. Pierwszy z nich już w środę, 1 marca, od godz. 10:00 do 13:00. Z ekspertem będzie można skontaktować się pod numerem telefonu 58 307 86 25. Kolejne dyżury zaplanowane są na w środy 15 i 29 marca. Zapraszamy do kontaktu.


Drukuj
Prześlij dalej