Nadciągają mrozy. Policja apeluje - zwróćmy uwagę na bezdomnych

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Nadciągają mrozy. Policja apeluje - zwróćmy uwagę na bezdomnych
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Niska temperatura w okresie jesienno-zimowym jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób, które nie mają przysłowiowego "dachu nad głową". Policjanci w tym czasie sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne poszukują schronienia przed mrozem. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni nie tylko bezdomni, ale także osoby starsze i osoby będące pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i reagujmy za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, czy też altanki. W takich miejscach bezdomni, aby się rozgrzać, często rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne.
Funkcjonariusze każdego roku monitorują sytuację tych osób i oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Stróże prawa odnajdują takie osoby i zawsze informują ich o instytucjach, które udzielają pomocy, a także przestrzegają o zagrożeniach wynikających z niskich temperatur.

- Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni nie tylko bezdomni, ale również osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Przed nami pierwsze przymrozki, dlatego już teraz policjanci apelują, aby nie pozostawać obojętnym na cudzą krzywdę. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Stróże prawa przypominają, że informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazać policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie "Osoba bezdomna wymagająca pomocy".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +10

  MICHAŁ_gość

  14.01.2021, 09:29

  Najciemniej pod latarnią? Gdzie oni szukają tych maneli? Jak większość przesiaduje wokół dworca PKP na ławkach i wiatach autobusowych?

  Odpowiedz
  IP: 178.128.xx7.xx1 
 • +6

  qq_gość

  14.01.2021, 10:00

  dokładnie, dziś się znowu pojawili o 5. kimali na ławeczce w przedsionku dworca...

  Cytuj
  IP: 87.204.xx2.xx2 
 • +4

  Mii_gość

  14.01.2021, 11:23

  działki

  Działki pewnie sa najbardziej oblegane. A tak Park kopernika , dwoerzec, kaufland, na manchatanie rano z tyłu za halami mozna ich spotkać. :(

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx5 
 • -1

  Mii_gość

  14.01.2021, 11:23

  działki

  dworzec*

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx5 
 • +11

  gość_gość

  14.01.2021, 11:50

  Sa ogrzewalnie, są noclegownie jedyny wymóg to trzeźwość, to ich wybór. Dlaczego my mamy być z anich bardziej odpowiedzialni niz oni sa sami za siebie?

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx8 
 • +3

  Luk_gość

  14.01.2021, 23:49

  Znowu będą niszczyć ludziom altany na działkach bo nie powiem jak już wejdą to wejdą ale nie muszą niszczyć i robić syfu...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • +2

  xx_gość

  16.01.2021, 18:47

  kto im kazał być bezdomnym?

  to ich wybór wiele z nich miało rodziny ,prace, ale alkohol ,awantury po pijaku sprowadziło ich na dno.Wiele z nich ma środki do życia ,renty ,emerytury więc powinni zadbać o swój los bezdomnego ,a tu śmierdziel zanieczyszcza ławki na dworcu , nikt nie zwraca uwagi ,że to roznosiciel Covidowiec . BRAWO straż kolei to wy powinniście zając się tymi ludzmy nie ich omijać bez zainteresowania co robią w galerii ,gdzie pasażerowie czekają na przyjazd pociągów.WSZY im z głowy lecą !!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx8 
 • +2

  Mentor_gość

  17.01.2021, 00:34

  Tczewska patologia

  Problem tych ludzi polega w tym że oni nie chcą być trzeźwi i iść na noclegowni to raz. A dwa że myślą że takie instytucje jak mops będą im dawać grosze i parę puszek do końca życia.do pracy niech idą.. Czemu ja mam płacić podatki na nierobow i młode patologiczne matki które się ruchaja z kim popadnie i później nie mają za co żyć??!! 500 plus powinno być tylko dla matek pracujących i trzeźwych. W innych miastach szczegółowo się sprawdza na co jest wydawane 500 plus..

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.