Festiwal Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam coraz bliżej

Festiwal In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego (fot. mat. prasowe)
Tczew - Festiwal Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam coraz bliżej

zobacz galerię zdjęć: 3
Już po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się w Tczewie Festiwal Grzegorza Ciechowskiego In Memoriam. Na scenie pojawi się m. in. Tymon Tymański oraz Sławomir Ciesielski.

W tym roku impreza odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki.
In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się od 2002 roku w Tczewie, rodzinnym mieście artysty. Pomimo skromnego budżetu na koncerty przyjeżdżają ludzie z okolicznych województw, a fani Republiki pielgrzymują z całej Polski i zagranicy.

W ramach Festiwalu od 2006 roku ma miejsce również Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, podczas którego rozmaici artyści prezentują własne interpretacje utworów tej nietuzinkowej postaci polskiej muzyki. Piosenki te wchodzą na stałe do repertuaru uczestników.

Na festiwalowych scenach w różnych salach, klubach i na świeżym powietrzu słyszeliśmy wykonawców grających alternatywne odmiany rocka, metal, hip hop, muzykę klasyczną, jazz, blues a nawet chór i DJów prezentujących style IDM, house i techno. Na ulicach, placach i w parkach miały miejsce rozmaite formy artystyczne takie jak czytanie poezji, happeningi i flash moby, parady pieszych, rowerzystów i motocyklistów, spacery ze zwierzętami. Wszystko to w biało czarnych kolorach Republiki, skutecznie reanimowało niezwykły klimat twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

W koncertach finałowych Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego zagrało ponad 150 różnych solistów i zespołów, a cały Festiwal stworzył przestrzeń dla występu ponad 500 artystów. Z muzyką i poezją lidera Republiki zmierzyli się znani artyści tacy jak m. in.: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Tymon Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina i Natalia Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Myslovitz, Cool Kids of Death, Muchy, Damian Ukeje, Ralph Kaminski, Adam Wendt, Vienio, KAYAH, Natalia Przybysz, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Sztywny Pal Azji, Piotr Bukartyk, a także młode polskie wokalistki: Kasia Lins, Zuza Jabłońska, Marta Gałuszewska, Alicja Szemplińska, aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich oraz Orkiestra Kameralna Progress.

W przygotowaniu Festiwali wzięło udział ponad 100 wolontariuszy, a o imprezie informowały ogólnopolskie radia i gazety, portale internetowe i telewizje. W organizację imprezy włączyli się muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim, tacy jak perkusista Republiki Sławomir Ciesielski, czy Adam Wendt.

PROGRAM
27 VIII - 04 IX 2022 r., godz. 08:00-18:00, dziedziniec Fabryki Sztuk w Tczewie
wystawa "Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa"
27 VIII 2022 r., godz. 10:00-16:00, Fabryka Sztuk w Tczewie
gra miejska "Grzegorz Ciechowski - z Tczewa na muzyczne wyżyny"

27 VIII 2022 r., godz. 18:00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
KONCERT FINAŁOWY
XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, wystąpią:

Kajoa, Kosmodrom, MadRise, Mapa, OS.SO, Pasażer, Pola Coelho, Vestige
KONCERTY SPECJALNE:
Remigiusz Knapik
Tymon Tymański & 10/4
Sławomir Ciesielski z zespołem "Eurazja"

Uczestnicy koncertu finałowego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

Kajoa
KAJOA to polski zespół rockowy z Torunia. Tworzą go wokalistka Iwona Zuchniak, perkusista Jacek Leśniewski, gitarzysta i autor piosenek Michał Maliszewski oraz basista Artur Działdowski. Zespół istnieje od 1997 r., a po reaktywacji działa w obecnym składzie. Gościnnie na klawiszach gra Jan Gembala. 13.05.22 miała miejsce premiera debiutanckiej płyty pt ."Fale". Zespół został nominowany w plebiscycie "Toruńskie gwiazdy" w kategorii Płyta Roku i Nadzieja Roku 2022.
Kosmodrom
Kosmodrom jako duo Rękasów powołaliśmy do życia we wrześniu 2020r. Nie jest to jednak nasz początek, a raczej moment przejścia do bardziej dojrzałego i świadomego rozdziału w tworzeniu i graniu muzyki. Musiało się wiele zdarzyć abyśmy mogli spokojnie powiedzieć, że nadszedł czas na ten braterski skład. Przez ostatnich osiem lat, czyli tak naprawdę od późnego dzieciństwa, razem z kumplami z podstawówki, a potem liceum tworzyliśmy band o nazwie NEED MORE CLOUDS. Pełni energii i może trochę naiwnej wiary w to, że uda nam się szybko rzucić świat na kolana koncertowaliśmy na wielu mniej, a potem bardziej istotnych scenach całego kraju. Zagraliśmy dziesiątki koncertów, występowaliśmy w studiach radiowych i telewizyjnych, supportowaliśmy wiele gwiazd, zdobyliśmy sporo nagród ogólnopolskich konkursów i festiwali. Równocześnie z graniem koncertów wypracowywaliśmy własne brzmienie tworząc kolejne autorskie piosenki, bo granie swojego jest dla nas kluczowe. Każda nuta i każde słowo jest z nas samych i chcemy żeby tak już zostało. Kiedy więc przyszedł czas gdy drogi życiowe muzyków z którymi tworzyliśmy NEED MORE CLOUDS naturalnie się rozjechały postanowiliśmy, że będziemy kontynuować granie już jako duo. Tak powstał KOSMODROM. Zapraszamy na pokład.
MadRise
Gramy muzykę, bo po prostu musimy to robić, nie potrafimy inaczej. :) Nieważne czy to rock, funky, metal, czy jeszcze coś innego. Nie określamy gatunku, od tego są krytycy muzyczni. Cytując klasyka, "mówić o muzyce, to jak tańczyć o architekturze", więc zapraszamy na nasze strony, streamingi i oczywiście koncerty. MadRise, czyli rosnący szał, lub szalony wzrost, jak kto woli :) A poważniej mówiąc, początki sięgają 2018 roku, lecz zespół w obecnym składzie funkcjonuje dopiero od roku. Pracujemy nad materiałem na płytę, który mamy zamiar zarejestrować jesienią 2022.
Mapa
Mapa czyli Magda Pasierska - wokalistka, producentka muzyczna, kulturoznawczyni, nauczycielka śpiewu i aktywistka. Zagrała setki koncertów w Polsce i Europie, występując m.in. przed Bobbym McFerrinem, Leszkiem Możdżerem czy Beastie Boys. Znana z występów w zespole wokalnym Me Myself and I, współtworzyła też trio producenckie Herbata i współpracowała z takimi grupami jak m.in. Bipolar Bears czy Mr Transponder. Od 2018 roku prężnie rozwija swoją karierę solową pod pseudonimem Mapa. W 2017 roku opublikowała minialbum zatytułowany "EP1", a w zeszłym - debiutancki longplay "Wzywam Cię".

OS.SO.

OS.SO (Zuzanna Ossowska) - kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce - prowadzi autorską rubrykę w magazynie "Muzyk", gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki "Lethe" (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART
Pasażer
Pasażer - zespół tworzący rapowane piosenki w alternatywno-popowej stylistyce. Męska wrażliwość, elektronika i rockowy sznyt nadają grupie charakterystycznego brzmienia, określanego przez zespół jako "renesans lubelski'. Całość dopełniają emocjonalne teksty o nieudanych związkach, życiowych poszukiwaniach i afirmacji świata, z perspektywy tytułowego pasażera w ciągłej podróży. Smutniejszy Łąki Łan, weselszy Fisz Emade Tworzywo.
Pola Coelho
Instrumentalistka, wokalistka i producentka eksperymentuje muzycznie od ponad dekady. Związana z Avant Art Festival, magazynem "Glissando", Przeglądem Piosenki Aktorskiej oraz Instytutem Dźwięku. Poza aktywnościami dźwiękowymi i wielką miłością do sound designu interesuje się fotografią analogową i perfumiarstwem.
Vestige

Zespół Vestige powstał w 2016 roku. Po kilku tygodniach wspólnych prób zadebiutował podczas Przeglądu Kapel Studenckich w Lublinie zdobywając pierwsze miejsce. Wygrana dała możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności oraz była motywacją dla dalszej działalności zespołu. Twórczość zespołu skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej, z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Zespół nie wzbrania się od inspiracji mocną, klasyczno-rockową falą dźwięku, choć duży nacisk stawiany jest na budowanie ekspresji i dynamiki, którą stara się wzbogacić wartość interpretacyjną w tekstach utworów.

JURORZY XVI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego

Barbara Jackiewicz - redaktorka naczelna Telewizji Tetka oraz Radia Tczew, którego była także pomysłodawczynią. Autorka audycji muzycznej Jazzowanie, producentka programów telewizyjnych Kinotetka i Bezdomniaki, fanka muzyki, zwłaszcza polskiej oraz koncertów, a także miłośniczka zwierząt.
Kamil Wicik - dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk, twórca programu "Młoda polska muzyka", organizator wspólnie z Pawłem Lucińskim "Dnia z twórczością Grzegorza Ciechowskiego", producent radiowego koncertu w dziesiątą rocznicę śmierci Obywatela GC, autor audycji dokumentalnych o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego.
Adam Wendt - absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach jako saksofonista , kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop . Laureat wielu nagród zespołowych, jak i indywidualnych. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywa i koncertuje ze światowymi znakomitościami jazzu i bluesa. Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze z którym nadal współpracuje. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok.80 płyt (9 autorskich). Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespóły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi. Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej zajmuje się też nauczaniem w szkołach i na warsztatach muzycznych.
Sławomir Ciesielski - polski muzyk. W latach 80 współzałożyciel, perkusista i autor muzyki niektórych utworów legendarnego zespołu Republika, którego liderem był Grzegorz Ciechowski. Grał w takich zespołach jak Opera, Kobranocka i wielu innych rockowych zespołach. Był założycielem i liderem zespołu perkusyjnego Kije. Od 2011 roku współpracował z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego. Obecnie razem z wokalistką Eurazją Srzednicką współtworzy zespół Eurazja.
Eurazja Srzednicka - polska wokalistka, kompozytorka muzyki i autorka tekstów. Zwyciężczyni jednego z odcinków popularnego programu telewizyjnego "Szansa na Sukces".W latach 90 wyróżniona na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie. Od roku 2011 związana była z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego gdzie poznała Sławka Ciesielskiego byłego perkusistę Republiki z którym obecnie współtworzy zespół Eurazja.
Kajetan Golicki - (ur. 1990) - krytyk muzyczny, znawca muzyki rozrywkowej, entuzjasta i popularyzator muzyki eksperymentalnej i alternatywnej. Od 2002 roku związany z Festiwalem Grzegorza Ciechowskiego.
Przedstawiciel fanów "Republiki"

NAGRODY w XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego:
1. Grand Prix (8000 zł) - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego
2. I Miejsce (5000 zł) - Nagroda Prezydenta Tczewa
3. Nagroda Specjalna "Codziennych Finansów" (3000 zł)
4. Nagroda Specjalna firmy Huber+Suhner (3000 zł)
5. Nagroda Specjalna firmy Flex Poland (nagroda rzeczowa, zestaw nagłaśniający o wartości 2500 zł)
6 Nagroda Specjalna Stowarzyszenia "Porozumienie na Plus" (2000 zł)
7. Nagroda Specjalna Fanów Republiki i Grzegorza Ciechowskiego (2000 zł)
8. Nagroda Starosty Tczewskiego (1500 zł)

Uczestnicy koncertów specjalnych
Remigiusz Knapik
Podczas In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego wystąpi Remigiusz Knapik. Artysta wykona we własnym opracowaniu, aranżacji następujące utwory: Nowe Sytuacje, Psy Pawłowa, Fanatycy Ognia, Poranna Wiadomość, Kaspar Hauser, Masakra, Rak Miłości. Remigiusz Knapik w 2014 roku ukon?czył z wyróz?nieniem Wrocławska? Szkołe? Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2018 roku ukon?czył studia na wydziale pianistyki jazzowej w Conservatorium van Amsterdam. Uczestniczył w wielu prestiz?owych warsztatach muzycznych, maja?c przywilej uczenia sie? od najwie?kszych muzyków s?wiatowej sceny jazzowej, klasycznej i rozrywkowej. Jego z?ycie od najmłodszych lat było zadedykowane muzyce; uczestniczył w mnóstwie konkursów, przegla?dów, festiwali i wydarzen? artystycznych zarówno w Polsce, w Europie, jak i na całym s?wiecie. W 2018 roku wydał swoja? pierwsza? płyte? "Parallel Dispensations" nagrana? w studiu Leszka Moz?dz?era we Wrocławiu. W 2021 roku uczestniczył w wydarzeniu zorganizowanym przez Leszka Moz?dz?era, Impart oraz Wrocławska? Strefe? Kultury pt. "Idzie Nowe. Leszek Moz?dz?er przedstawia: Remigiusz Knapik". Wraz ze swoim zespołem zagrał wiele koncertów na scenach klubów takich jak, Bimhuis czy Amsterdam Blue Note. Komponuje takz?e muzyke? do filmów, reklam i spotów promocyjnych. Koncertował, między innymi, w Europie, Japonii, w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Muzyka i postać Grzegorza Ciechowskiego stanowią dla Remigiusza Knapika wielką inspirację, są jednym z powodów, dla których usiadł po raz pierwszy za klawiaturą fortepianu. Remigiusz Knapik uczestniczył dwukrotnie (w 2013 roku i 2017 roku) w Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w składzie zespołów towarzyszących Justynie Różewicz i Dorocie Zygadło.

Tymon Tymański & 10/4

Projekt "Republika", odwołujący się do nazwy polskiej supergrupy, to pomysł Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80. XX wieku. Tymański rozpoczął pracę nad projektem już jesienią 2020 roku, wykonując na koncertach piosenki toruńskiego zespołu. W 2021 roku artysta wybrał piosenki z bogatego repertuaru zespołu i zaaranżował je w odmienny, nowatorski sposób. Powstała muzyka jest wypadkową wieloletnich doświadczeń Tymańskiego i oscyluje na pograniczu post rocka, post jazzu i nowoczesnej elektroniki. Na In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego Tymon Tymański zaprezentuje projekt republikański z dużym zespołem muzyków. Towarzyszyć mu będą: Michał Wandzilak - piano, Marcin Gałązka - gitara, Tomasz Koper - perkusja, Maciej Sadowski - kontrabas, Ireneusz Wojtczak - saksofon, Michał Jan Ciesielski - saksofon, Dawid Lipka - trąbka, Roman Puchowski i Natalia Capelik-Muianga - wokale.

]Zespół wykona:

01. KOMBINAT
02. PRĄD
03. LAWA
04. KONIEC CZASÓW
05. REPUBLIKA
06. OBCY ASTRONOM
07. HALUCYNACJE
08. TELEFONY
09. NA BARYKADACH WALKA TRWA
10. BIAŁA FLAGA
11. NIE PYTAJ O POLSKĘ
12. MOJA KREW

Tymon Tymański przygotowując projekt republikański powiedział "Żaden polski zespół nie wywołał na mnie tak piorunującego wrażenia jak Republika. Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zainspirowało wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i spółce, stąd potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą muzyką".

Sławomir Ciesielski z zespołem Eurazja
Jedną z największych atrakcji tegorocznego In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego będzie koncert zespołu "EURAZJA". Grupa wykona w większości utwory autorstwa zespołu "Republika" i Grzegorza Ciechowskiego. Mając w pamięci wcześniejsze występy zespołu, wiem, że koncert będzie znakomity, rewelacyjny. Fani z pewnością z wielką niecierpliwością czekają na to wydarzenie. Zespół "EURAZJA" swój początek wziął od spotkania się na gruncie artystycznym wokalistki Eurazji Srzednickiej i perkusisty zespołu "Republika" Sławomira Ciesielskiego. Wspólny udział w Teatrze Tworzenia bydgoskiego performera Jarosława Pijarowskiego zaowocował inicjatywą stworzenia wspólnego zespołu rockowego. Nazwa zespołu pochodzi od imienia wokalistki. Eurazja to również kontynent euroazjatycki, co też nie jest bez znaczenia. Dwa przeciwstawne bieguny Europa i Azja są jak woda i ogień, co też jest inspiracją dla zespołu. W skład grupy wchodzą: Eurazja Srzednicka - wokal, Sławomir Ciesielski - perkusja, Michał Stryniewski - gitara, Katarzyna Maliszewska - klawisze plus bas.
A oto program koncertu:
- utwory zespołu "Republika" i Grzegorza Ciechowskiego:
1. Zróbmy to teraz
2. Sam na linie
3. Tak tak
4. Nieustanne tango
5. Witajcie w zoo
6. Tak długo czekam/ciało
7. Śmierć w bikini
8. Sexy doll
9. Nie pytaj o Polskę
10. Śmierć na 5
- utwory własne "EURAZJI":
1. 100 słońc
2. Iskry
3. Deszczyk

Wystawa "Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa".
W tym roku tczewska Fabryka Sztuk w ramach In Memoriam XXI Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego przygotuje wystawę fotograficzną pt. "Grzegorz Ciechowski, flagowy muzyk z Tczewa". Ekspozycję będzie można oglądać na dziedzińcu instytucji od 27 sierpnia do 4 września w godzinach 8:00 - 18:00. Wystawa przedstawia głównie obrazy z dzieciństwa i młodości artysty. Celem wystawy jest ukazanie związków artysty, także muzycznych, z rodzinnym miastem.

Gra miejska ""Grzegorz Ciechowski - z Tczewa na muzyczne wyżyny"
Oprócz prezentacji fotograficznej Fabryka Sztuk zorganizuje również grę miejską pt. "Grzegorz Ciechowski - z Tczewa na muzyczne wyżyny". Dla uczestników gry przydatna będzie znajomość życiorysu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego oraz topografii Tczewa. Gra zakończy się podróżą muzyczną windą. Wygrać można puszkę nawiązującą stylistycznie do barw "Republiki" ze słodkimi krówkami. Gra odbędzie się 27 sierpnia w godzinach 10:00 - 16:00. Początek w Fabryce Sztuk w Tczewie, ul. 30-Stycznia 4.

SPONSORZY:
Festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt. "Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego". Sponsorami ponadto są: ZWiK Tczew, ZUOS Tczew, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Bud-Invest, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Przychodnia Rogowscy.
Bud Invest Group to grupa z ponad 15-to letnim doświadczeniem na rynku lokalnym, obecnie mocno rozwijająca swoją produkcję obiektów modułowych na bazie konstrukcji stalowej pod marką Bud Invest Modular. Swoje ogromne doświadczenie w produkcji elementów stalowych (Bud Invest Steel) przeznaczonych dla przemysłu stoczniowego, przeniosła obecnie na grunt budownictwa kubaturowego. Posiadane przez nią certyfikaty spawalnicze oraz doświadczona kadra, pozwala na wyznaczanie kierunków rozwoju budownictwa modułowego opartego na stali, z włączeniem nowoczesnych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki za sprawą jej marki Energy.

FUNDATORZY NAGRÓD W XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PIOSENEK GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO:
Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Tczewa, starosta tczewski, Stowarzyszenie "Porozumienie na Plus", Codzienne Finanse, Flex Poland, Huber+Suhner i Fani Republiki i Grzegorza Ciechowskiego.
Codzienne Finanse - firma specjalizująca się w sprawach finansowych - oferująca kredyty hipoteczne, pożyczki, lokaty kapitału oraz ubezpieczenia.
FLEX - to światowej klasy partner produkcyjny, pomagający klientom z różnych branż w opracowaniu i budowaniu produktów, które zmieniają świat. Oferuje innowacyjne i elastyczne rozwiązania oraz specjalistyczną wiedzę obejmującą różne dziedziny, począwszy od projektowania i opracowania procesów produkcyjnych, skończywszy na magazynowaniu i logistyce. Realizując zlecenia dla czołowych przedstawicieli wielu sektorów, pracownicy Flex codziennie udowadniają, że świadczone przez nich usługi stanowią gwarancję najwyższej jakości.
HUBER+SUHNER - jest globalnym liderem z 50-letnią historią. Od lat dostarcza klientom na całym świecie kable, łączniki, systemy kablowe, anteny, które są wyprodukowane w oparciu o specjalistyczną i unikalną wiedzę. Działa w trzech obszarach - transportowym, komunikacyjnym i przemysłowym. Zatrudnia dziś niemal 4600 osób na całym świecie, z czego aż 850 w polskich oddziałach w Tczewie, Swarożynie i Gdańsku. Razem tworzy kompetentny i ciekawy świata zespół. Buduje środowisko profesjonalistów, przede wszystkim ludzi, dla których praca to pasja, wnosząca do życia konkretną wartość i poczucie równowagi. Łączy "dziś" z jutrem, teraźniejszość z przyszłością poprzez innowacyjność wpisaną w swój profil działania. Napędza ich technologia i dobra energia.
WSPÓŁPRACA:
Centrum Kultury i Sztuki, Fabryka Sztuk, Restauracja "Piaskowa", Hotel "Carina"
MEDIA:
TvTetka, Radio Gdańsk, Radio Tczew, Radio Malbork, TV Malbork, Dziennik Bałtycki, Panorama Miasta, Wieści z Kociewia, Portal Pomorza , portal TCZ.PL, Panorama Miasta, Wrota Tczewa, Kurier Tczewski, Gazeta Tczewska, tczewska.pl, tczew.naszemiasto.pl, portal zawszepomorze.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +4

  Anna_gość

  18.08.2022, 11:45

  Gdzie te czasy jak występowała Brodka czy Myslovitz.

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx5.xx8 
 • +13

  xxx_gość_gość_gość

  18.08.2022, 11:51

  Tak to jest .....

  Taki hołd dla człowieka co nawet nie przyznawał się do TCZEWA. Jaki to ma sens ?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx3 
 • +13

  ktoś_gość

  18.08.2022, 13:22

  Popieram

  Popieram !!!!! Nigdy o Tczewie nie wspominał. Ewentualnie bąknął coś na temat swojej matki. A tutaj wszyscy są obsrani po pachy.....

  Cytuj
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +15

  Tczewianka_gość_gość

  18.08.2022, 12:44

  memoriał

  Kiedys memoriał odbywal sie w amfiteatrze ale niestety teraz to obraz nędzy i rozpaczy. Dlaczego????Dlaczego nikt nic nie robi w tym kierunku by tak nie było? Wstyd dla miasta a przede wszystkim włodarze powinni zapaść się pod ziemię.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx1 
 • +3

  Nie fan _gość

  19.08.2022, 11:11

  Było takie powiedzenie: białe pasy, czarne pasy, republika to .......

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx1 
 • +1

  1 z 10_gość

  19.08.2022, 13:02

  ...Qtasy?

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx6 
 • +2

  gość__gość_gość

  19.08.2022, 16:52

  Posieł...

  A kto to badziewie najbardziej promuje we wsi...przecież jegomość Ku.as...wyrzucili drzwiami,a łon włazi oknami i nie rozumie,choć podobno wykształcony,że we wsi go już dawno nikt nie lubi...

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.