Od 18 maja całkowite zamknięcie fragmentu Gdańskiej

Ruszył ostatni etap remontu Gdańskiej (fot. Tcz.pl)
Tczew - Od 18 maja całkowite zamknięcie fragmentu Gdańskiej
W związku z postępem prac remontowych przy ul. Gdańskiej, od poniedziałku, 18 maja, ponownie zmieni się organizacja ruchu. Jakich zmian muszą spodziewać się kierowcy?

Miejski Zarząd Dróg informuje, że tego dnia zamknięty zostanie odcinek od ul. Sobieskiego do Wiaduktu 800-lecia.

- Objazd dla samochodów osobowych możliwy będzie poprzez wiadukt w ul. 1 Maja (ul. Mostowa, Nowy Rynek, Kolejowa, 1 Maja), zaś dla samochodów ciężarowych - przez ul. Sobieskiego i dalej Wojska Polskiego. Skrzyżowanie ul. Sobieskiego z ul. Gdańską będzie otwarte. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Na odcinku między skrzyżowaniem ulicy Gdańskiej z al. Zwycięstwa i Pomorską a skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego - nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy.


Przebudowa ul. Gdańskiej to jedna z największych inwestycji czekających nas w tym roku w Tczewie. Jej koszt to 8,6 mln zł, wykonawcą jest Firma Budowlano- Drogowa MTM z Gdyni, ze strony miasta inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych.

Przebudowa obejmie 510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa i Pomorską (to skrzyżowanie zostało wyremontowane w poprzednim etapie) do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Remontowane będą skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego.
Zadanie obejmuje położenie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników po obu stronach ulicy Gdańskiej. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i przebudowane miejsca parkingowe. Liczba miejsc postojowych zwiększy się o 17. Zbudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe - przy ul. Sobieskiego i Gdańskiej. Po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę kościoła) będzie wiodła ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną instalacje podziemne.

Prace mają się zakończyć w październiku br. Remont Gdańskiej prowadzony jest etapami - ruszył w 2017 roku. Kosztował do tej pory ok. 17 mln zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  on_gość

  11.05.2020, 20:02

  .

  Skończą do 2025?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx1 
 • Jan_gość

  11.05.2020, 20:37

  Spokojnie, ogarną w terminie. Już rozebrali nawierzchnie i nie ma niespodzianek. Do tego podwykonawcy nie narzekają więc będzie okejko.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx6 
 • -1

  Ciekawski obywatel :)_gość

  12.05.2020, 18:03

  Czas

  Ciekawe jak długo będzie zamknięty odcinek od ul.Sobieskiego do Mostu?

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.