Mapa zagrożeń. Mieszkańcy najczęściej skarżą się na parkowanie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Mapa zagrożeń. Mieszkańcy najczęściej skarżą się na parkowanie
Tczewscy policjanci podsumowując 2018 rok odnotowali 1141 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.

W 2018 roku policjanci odnotowali na terenie powiatu tczewskiego 1141 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości. Jak widać wprowadzenie tego narzędzia uaktywniła mieszkańców Tczewa, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami. Na 1141 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 606 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Tczewa nanieśli w sumie ponad 3 tys. zgłoszeń.

W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (325 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (308 zgłoszeń) oraz nieprawidłowa infrastruktura drogowa (197 zgłoszeń). Jest to łącznie ponad 72% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2018 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (153 zgłoszenia).

-
Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali oni w Tczewie, Rokitkach, Kolonii Ostrowickiej, Czarlinie, Turze, Pieniążkowie, Małżewku, Wędkowach oraz Szpęgawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzili 92 wystąpienia do zarządców dróg. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci. Funkcjonariusze potwierdzając te zgłoszenia przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach.

Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status "potwierdzone" jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

- Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania. - dodaje policjant.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +20

  mistrz ortalionu_gość

  25.01.2019, 11:04

  zgłoszone i co dalej?

  zgłoszenie może i przyjęte, ale działań służb brak...

  Odpowiedz
  IP: 78.133.xx9.xx0 
 • +17

  Mieszkaniec_gość_gość

  25.01.2019, 11:25

  Brak realizacji

  Jest tak samo jak było. Policja prawdopodobnie ma za mało ludzi. Widziliście kiedyś na swojej ulicy pieszy patrol policji?

  Odpowiedz
  IP: 188.252.xx1.xx5 
 • +3

  observeur_gość

  27.01.2019, 05:35

  Ja widziałem, ale to było w trakcie stanu wojennego ;-)

  Cytuj
  IP: 31.0.xx6.xx0 
 • +15

  Bla bla bla_gość

  25.01.2019, 11:52

  Bla bla bla

  W każdej tczewskiej strefie zamieszkania auta stoją zaparkowane gdzie popadnie. Reakcji służb brak, jadą, udają, że problemu nie ma. Ale spróbuj przejechać między Januszami parkowania wozem strażackim, jaki lament, jak lustereczko utrącisz. Szlag z taką polityką. Mapa zagrożeń, śmiać się chce. Dooopska zza biurek i w teren.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx9 
 • +3

  ?_gość

  25.01.2019, 13:09

  taa...

  "jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia" Wystarczy raz w tygodniu podjechać na Rokicką. W niedzielę. Koło 12. Od razu kilka ikonek zniknie z mapy. I jaki wpływ do budżetu będzie!

  Odpowiedz
  IP: 37.252.xx8.xx3 
 • +2

  obywatelka_gość_gość_gość_gość_gość

  26.01.2019, 15:29

  parkowanie

  Co z tego ,że są informacje jak Straż Miejska jest w układach z kumplami i nic nie robi. Może być tysiące parkingów jeśli mieszkańcy chcą tylko ustawić samochód pod klatką. Bo 100 metrów to za daleko od domu. Brak poszanowania drugiego człowieka i szacunku do tych co dbają o porządek. Pomimo ,że w przepisach wyraźnie pisze zasady parkowania.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • xx_gość

  26.01.2019, 16:19

  Wystarczy przejechać ul.Jaworową parkują pod płotem trzepakiem samochody wywożące śmieci mają problem z przejazdem a 20 metrów dalej duży pusty parking

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx1 
 • JA_gość

  26.01.2019, 17:08

  MAPA ZAGROŻEŃ PRACY POLICJANTÓW

  może trzeba by było stworzyć mapę zagrożeń gdzie policjanci nie pracują ?? dlaczego?? przypomnijcie sobie remont Sobieskiego zeszłego roku dojazd do dworca wyłączony z ruchu dopuszczony dla komunikacji taxi służb miejskich i co ?? ano 3 auta za nimi policja potem następni nic nikogo nie ruszało zatoka przystankowa NOWOWIEJSKA bankomat tam nawet policja po pieczywo się zatrzymuje na środku jak święte krowy jak już jesteśmy na czyż to wyjazd pod prąd na pętli autobusowej, zakręt przed pętlą gdzie na moje nic nie ma prawa stać skrzyżowanie i podwójne pasy i co ?? wieczne awarie samochodowe w miejscach gdzie nie wolno stać wystarczy włączyć światła mogę stać wszędzie i co mi zrobisz i nikt się nie interesuje stoję i się nie boje auta na ścieżkach rowerowych parkowane i ?? rowerzyści gdy są ścieżki na drogach i nic działania zlecone z góry brak praworządności lub pozorne ruchy można by tak jeszcze wiele ale po co skoro TCZEW TO MIASTO BEZPRAWIA BO NIKT GO NIE PRZESTRZEGA a zacznijmy od siebie to może za ........lat coś się zmieni chociaż osobiście jestem sceptykiem bo już słyszę ale ja tylko na chwilę, a co się stało ?, itp no i oczywiście na to co jest solą tego portalu HEJT tnij.tcz.pl/?u=449acd może admin zmieni nazwę na HEJT.TCZEW lub coś podobnego miłej lektury i używania

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx0 
 • +1

  Johnny B_gość

  26.01.2019, 23:59

  Konarskiego

  Wyjazd od strony Konarskiego 13 z lewej zakaz zatrzymywania (nie dla dostawczaków bo przecież oni są wazniejsi od zwykłych śmiertelników) z prawej też zakaz , wyjazd z tej drogi wielokrotnie utwardzil mnie i moich znajomych iż trzeba mieć w życiu trochę szczęścia, ilość zagrożeń proporcjonalna do zgłoszeń na SM i Policję i co...... NIC. Tyle że po tylu zgłoszeniach mamy z mieszkańcami inny plan. PS. Podobno któryś z kandydatów na jakieś stanowisko zbierający głosy mieszka w pobliżu.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA