Gmina Gniew. Nowa kadencja sołtysów zainaugurowana

(fot. gniew.pl)
Tczew - Gmina Gniew. Nowa kadencja sołtysów zainaugurowana
W poniedziałek, 5 października odbyło się spotkanie inaugurujące ósmą już kadencję sołtysów gminy Gniew. Była to także okazja do złożenia podziękowań sołtysom, którzy pełnili sołeckie obowiązki w minionych czterech latach.

Podziękowania

Uroczystość odbyła się na zamku w Gniewie. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Sekretarz Gminy Gniew Karolina Liebrecht podziękowali w pierwsze kolejności sołtysom, którzy pełnili funkcję przedstawicieli lokalnej społeczności w latach 2016-2020. Burmistrz przypomniał o ważnej funkcji sołtysa i jego odpowiedzialnych zadaniach, którym na co dzień musi sprostać. - Wasza praca jest szczególna i ma wyjątkowy charakter, ponieważ każdego dnia zajmujecie się problemami mieszkańców terenów wiejskich, starając się doprowadzać do ich rozwiązania, mobilizując lokalną społeczność do działania - mówił burmistrz Maciej Czarnecki. Po tych słowach, włodarzom wsi rozdano pamiątkowe podziękowania za społeczną pracę. Kilka słów do sołtysów w imieniu Rady Miejskiej w Gniewie skierował jej przewodniczący Damian Szmyt.

Nowi włodarze wsi


Kolejny punkt spotkania miał na celu zainaugurowanie nowej kadencji sołtysów na lata 2020-2024. Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Karolina Liebrecht wręczyła nowo wybranym sołtysom zaświadczenia o ich wyborze. Wszystkim przekazano również legitymacje oraz drobne upominki.
W większości sołectw dotychczasowi sołtysi pełnią dalej swoje funkcje, zmiany na stanowiskach nastąpiły tylko w trzech miejscowościach. W Jaźwiskach Jana Albrechta zastąpiła Eufemia Łobocka, w Wielkich Walichnowach Łukasza Cyssewskiego zastąpił Dariusz Krzyżyński, a w Kolonii Ostrowickiej Wiesławę Kraińską zastąpiła Dorota Kryszczuk.

Po oficjalnej części spotkania podjęto dyskusję o bieżących problemach wsi. Sołtysi dziękowali włodarzom za wykonanie w ich miejscowościach inwestycji, mających na celu poprawę jakości życia lokalnej społeczności, a także zgłaszali nowe zadania do wykonania w poszczególnych sołectwach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Yyyyy_gość_gość

  09.10.2020, 09:25

  Gdzie maski

  Gdzie są maski ja się pytam???

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA