Odpowie za okradanie lokomotyw. Całość trafiła na złom

(fot. KPP Tczew)
Odpowie za okradanie lokomotyw. Całość trafiła na złom
Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kilkakrotnie wszedł na teren kolei i ukradł szczotki uszyniające oraz szczotkotrzymacze od lokomotyw o wartości blisko 15,5 tysiąca złotych. 49-latek ukradzione elementy sprzedawał na skupie złomu. Śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu 5 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi mu nawet 7.5 roku więzienia.

Policjanci z tczewskiej komendy zostali powiadomieni o kilku kradzieżach na terenie kolei w Tczewie. Sprawca ukradł łącznie 26 szczotek uszyniających oraz 6 szczotkotrzymaczy.

- Są to elementy lokomotyw niezbędne do jazdy po torach. Poszkodowany oszacował straty na blisko 15,5 tysiąca złotych. Ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Bardzo dokładna analiza zebranego materiału i dobre rozpoznanie policjantów, doprowadziły do zatrzymania 49-latka. Funkcjonariusze przewieźli podejrzanego do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany. Policjanci ustalili, że mężczyzna kilka razy wszedł na teren kolei, a następnie po zdemontowaniu ukradł metalowe elementy lokomotyw, które sprzedał na skupie złomu. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

W piątek mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży. 49-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Jeżeli sprawca działał, w warunkach powrotu do przestępstwa za tego typu czyn grozi kara więzienia do 7,5 roku.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  md_gość

  30.01.2023, 15:26

  Nakradł za 15 tyś, sprzedał za 500 zł.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx4 
 • +5

  Ja_gość

  30.01.2023, 16:20

  Masakra

  Co za głupek.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.