Przy hali w Pelplinie powstanie parking

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Przy hali w Pelplinie powstanie parking
31 grudnia 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz właściciel Firmy Usługowej "RADEX" Radosław Wierzbicki podpisali umowę na budowę parkingu przy skrzyżowaniu ul. Osiedle Młodych i Szkolnej w Pelplinie.

Koszt inwestycji związanej z budową parkingu wyniesie 299.408,43 zł, środki na jego realizację Gmina Pelplin pozyskała z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 funkcjonującego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach inwestycji przy rondzie łączącym ul. Szkolną i Osiedle Młodych w Pelplinie (na wysokości Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1) wykonane zostaną następujące elementy:

parking na 31 miejsc postojowych o nawierzchni z płyt ażurowych typu MEBA wraz z jezdnią manewrową o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 5,0 m i długości 54,0 m;
zjazd na parking o nawierzchni z kostki betonowej z ul. Osiedle Młodych, odwodnienie parkingu do kanalizacji deszczowej.

Początek robót budowlanych planowany jest na drugą połowę stycznia, natomiast termin zakończenia budowy ustalony został na koniec kwietnia 2022 r.

O potrzebach związanych z miejscami parkingowymi nikomu nie trzeba wspominać, tym bardziej przy takich obiektach, w których odbywają się różnego rodzaju wydarzenia sportowe i kulturalne. Parking w tej lokalizacji będzie służył nie tylko korzystającym z hali sportowej, będzie obiektem ogólnodostępnym. Co istotne, zostanie on wyposażony w pierwszą w naszej gminie ładowarkę dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Procedury związane z budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych zostanie wszczęta w styczniu 2022 r., a oddanie jej do użytku planowane jest nie później niż do końca maja 2022 r. - powiedział Miroslaw Chyła Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  Eh...._gość

  10.01.2022, 11:25

  i słusznie ....

  Przy okazji meczów koszykówki naprawdę trudno jest znaleźć wolne miejsce, aby moc spokojnie zaparkować! Nie wiem, czy 30 miejsc jest optymalne, ale zawsze to więcej, niż nic! Brawo Pelplin!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx1 
 • +2

  qq_gość

  10.01.2022, 14:18

  a w Tczewiku dalej pedałkowo :)

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • Tczewiak_gość_gość

  10.01.2022, 22:14

  Kolejny idoita na forum

  "a w Tczewiku dalej pedałkowo :)"

  Widać że cię bolą nowe ścieżki rowerowe i sam jesteś pedałowo :)

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xxx 
 • Kawaler_gość

  10.01.2022, 23:57

  Kawaler do wzięcia.

  Też jestem za tym żeby poznać kobietę i się ożenić mieć jakąś rodzinę córkę ale jak widzę jak podpisują ludzie umowy i nie tylko jak zaczynają świecić obrączkami po oczach można oślepnąć .

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.