Umowa na modernizację drogi w Półwsi podpisana

(fot. gniew.pl)
Tczew - Umowa na modernizację drogi w Półwsi podpisana
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, w towarzystwie Kasztelana Gniewskiego Jarosława Struczyńskiego, podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim na realizację modernizacji drogi gminnej w Półwsi. Umowa związana jest z dotacją w wysokości 76 088 złotych, jaką Gmina Gniew otrzymała z Zarządu Województwa Pomorskiego na to zadanie.

Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisał wicemarszałek Leszek Bonna. Burmistrz Maciej Czarnecki dziękuję Zarządowi Województwa Pomorskiego, marszałkowski Mieczysławowi Strukowi oraz członkowi zarządu Józefowi Sarnowskiemu za dofinansowanie i umożliwienie realizacji przedsięwzięcia. Włodarz dziękuje również Sołtysowi Sołectwa Półwieś za zaangażowanie.

Droga stanowi połączenie od drogi krajowej nr 91 w Kolonii Ostrowickiej do Półwsi oraz w kierunku Pieniążkowa. W ramach inwestycji wykonane mają zostać dwa pasy najazdowe z płyt JOMB o długości 750 mb. Inwestycja zrealizowana ma zostać do 15 października 2020 r.

Celem planowanej realizacji jest utwardzenie drogi gruntowej stanowiącej dojazd od pół i lasów w Półwsi, z której korzystają okoliczni rolnicy, poruszający się ciężkim sprzętem. Droga stanowi również dojazd do siedlisk rolniczych. W okresie niesprzyjających warunków pogodowych, nieutwardzona nawierzchnia jest rozjeżdżana, a głębokie koleiny i błoto sprawiają, że szlak ten staje się nieprzejezdny.


Drukuj
Prześlij dalej