Wspomnieli Romana Landowskiego w rocznicę jego śmierci

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Wspomnieli Romana Landowskiego w rocznicę jego śmierci
22 sierpnia minęła czternasta rocznica śmierci Romana Landowskiego, pisarza, poety i regionalisty związanego z Kociewiem. Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego oddział Kociewski w Tczewie wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Tczewskiej uczcili pamięć miłośnika i piewcy ziemi kociewskiej.

Podczas wspólnego spotkania przy ławeczce poety przypomniano dorobek urodzonego w Świeciu, mieszkającego w Tczewie i Czarnej Wodzie regionalisty. Roman Landowski pozostawił w swoim dorobku 14 książek m.in. "Bedeker Kociewski". Był też twórcą "Kociewskiego Magazynu Regionalnego", który ukazuje się do dzisiaj. Za swoją działalność pisarz otrzymał Honorowe Obywatelstwo Miasta Tczewa. Janusz Landowski syn poety podziękował zebranym za udział w uroczystości i przypomnienie działalności ojca w takiej nietypowej formie. Dr Michał Kargul przypomniał zebranym o spisie powszechnym i zachęcił, aby wyrazić swoje kociewskie korzenie w badaniu narodowym. Myślę, że takie działania powiększają naszą wiedzę o regionie i zwiększają lokalny patriotyzm związany z Kociewiem - podsumował Henryk Laga jeden z uczestników spotkania.

W uroczystości wzięli udział także: Kazimierz Ickiewicz - Radny Miasta Tczew, Jan Kulas - Radny Powiatu Tczewskiego, dr Michał Kargul - wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie - oddział Kociewski w Tczewie i Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  miro_gość

  26.08.2021, 10:45

  Michał Kargul spoko gość - fajny nauczyciel, a przede wszystkim człowiek :)

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx5.xx3 
 • -2

  Jj_gość_gość_gość

  26.08.2021, 12:05

  N

  Widać że słabo go znasz

  Cytuj
  IP: 94.40.xx9.xx1 
  +3

  Miro_gość

  26.08.2021, 17:46

  No ok, jako nauczyciela to go nie znam, ale jako kolegę, to nie mam nic do zarzucenia. Z doświadczenia zaś wiem, że teksty w stylu słabo go znasz bez podawania dowodów, to raczej uczniowie mogą pisać. Jako człowiek spoza oświaty doradzałem Michałowi wiele razy, aby sobie poszedł pracować gdzie indziej. Uczniowie to głupcy.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.