Strażacy ratowali przymarzniętego ptaka

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Strażacy ratowali przymarzniętego ptaka
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 27.12.2020 roku do 03.01.2021 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, tym 1 pożar, 17 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

28.12.2020 - Jeleń - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano 3 pojazdy osobowe po zderzeniu. W dwóch pojazdach znajdowały się osoby zakleszczone. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy pomocy hydraulicznych narzędzi ratowniczych wykonali dostęp do osób poszkodowanych. Po ewakuowaniu rannych z pojazdów udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wobec jednej osoby poszkodowanej strażacy wraz z zespołem ratownictwa medycznego prowadzili czynności resuscytacyjne. W wypadku 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 4 osoby zostały ranne. Strażacy usunęli z jezdni elementy z rozbitych pojazdów i zneutralizowali rozlane z nich płyny eksploatacyjne. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew, 1 z OSP Gniew, 1 z OSP Rakowiec, 1 z OSP Kolonia Ostrowicka, 1 z OSP Jeleń oraz 1 z KP PSP Tczew. W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczyły również 3 zespoły ratownictwa medycznego, 1 śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 4 radiowozy Policji oraz 5 pojazdów innych służb i instytucji.

29.12.2020 - Tczew ul. Kościuszki - kolizja drogowa

Na miejscu zdarzenia zastano kolizję 5 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG.

30.12.2020 - Tczew ul. Kubusia Puchatka - przymarznięty ptak na stawie

Na miejscu zdarzenia zastano przymarzniętego ptaka na stawie około 15 metrów od brzegu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dotarciu ratownika w sprzęcie do pracy w wodzie do przymarzniętej kaczki. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG.

03.01.2021 - Tczew ul. Łąkowa - pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego

Na miejscu zastano osobę nieprzytomną. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej do czasu przyjazdu ZRM. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -6

  Marian_gość

  06.01.2021, 09:16

  Któremu tam przymarzł? Nie trzeba było się bawić na mrozie ptakiem.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx3 
 • -7

  OLO_gość

  06.01.2021, 09:38

  Może by tak zaopatrzyć wszystkie OSP w plugi do odśnieżania mieli by co robić zima .I w końcu by się na coś przydali lokalbym mieszkańcom

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx9 
 • +1

  sowa_gość

  07.01.2021, 09:02

  Sowa uratował kaczkę.????

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.