Tym zajmowali się tczewscy strażacy w ciągu ostatnich dni

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Tym zajmowali się tczewscy strażacy w ciągu ostatnich dni
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 29.06.2020 roku do 05.07.2020 roku zanotowano łącznie 32 zdarzenia, w tym 5 pożarów i 27 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

29. 06. 2020 - Ciepłe - wypadek samochodowy


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w słup telekomunikacyjny, uszkadzając wcześniej bramę wjazdową na posesję oraz 3 zaparkowane na terenie parkingu samochody. Osobą poszkodowaną zajmował się przybyły przed strażą pożarną Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz OSP Gniew.

30.06.2020 - Swarożyn - Autostrada A1 - pożar samochodu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano objęty pożarem samochód osobowy marki Mazda. Spod maski i z przedziału pasażerskiego wydobywał się dym i płomienie. Osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Miejsce działań zabezpieczali pracownicy obsługi autostrady. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz OSP Turze.

02.07.2020 - Tczew - ul. Nadbrzeżna - pomoc Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej

W godzinach popołudniowych zastępy straży pożarnej wsparły działania Policji w poszukiwaniu zaginionej w dniu 30.06 mieszkanki Tczewa. Przeszukiwano brzegi Wisły oraz jej nurt. Strażacy przy pomocy łodzi przeszukali odcinek około 17 km koryta rzeki przy obu jej brzegach. Po około 3 godzinach poszukiwań strażacy odnaleźli w rzece ciało poszukiwanej. Z uwagi na trudne warunki terenowe udzielono pomocy Policji w wydobyciu ciała z wody oraz udzielono pomocy prokuraturze w przeprowadzeniu czynności na miejscu zdarzenia. W działaniach brały udział zastępy z JRG Tczew oraz OSP Tczew z łodziami.

Drukuj
Prześlij dalej