I etap Olimpiady ZUS za nami. Tczew będzie reprezentować "Ekonomik"

Zespół Szkół Ekonomicznych (fot. tcz.pl)
Tczew - I etap Olimpiady ZUS za nami. Tczew będzie reprezentować "Ekonomik"
Znamy już finalistów I etapu olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". W etapie wojewódzkim zmierzy się 21 trzyosobowych grup. Która z nich będzie reprezentowała Pomorze w warszawskim finale? Tego dowiemy się już w marcu.

Aby zgłosić się do olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, uczniowie musieli wcześniej wziąć udział w "Lekcjach z ZUS". W trakcie czterech lekcji młodzież dowiaduje się jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki prowadząc własną firmę.

Do II etapu w całym kraju zakwalifikowało się 336 szkół. Tczew będą reprezentować uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Ks. Janusza St. Pasierba. Już 20 marca w etapie wojewódzkim staną one w szranki z 21. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 17 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady w Warszawie.

- Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas "Lekcji z ZUS" wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Więcej o projekcie "Lekcje z ZUS" oraz olimpiadzie znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie można znaleźć wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Bezsrejtu_gość

  30.01.2020, 15:05

  Zakład Utylizacji Szmalu

  Uczyć to młodych ludzi trzeba jak odkładać samemu na starość a nie jak wrzucać pieniądze do studni bez dna jaką jest ZUS.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA