W pożarze stracili wszystko! Sprawdź, czy możesz pomóc

Pożar w Brodach (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - W pożarze stracili wszystko! Sprawdź, czy możesz pomóc
W niedzielę, 12 maja, doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Brodach Pomorskich. Ogień w bardzo szybkim tempie objął cały budynek. Dach nad głową straciło starsze małżeństwo. Obecnie trwa szacowanie strat, wiemy już, co jako pierwsze będzie potrzebne pogorzelcom. Zachęcamy do przeczytania wiadomości i zastanowienia się czy mogą Państwo jakoś pomóc.

- Po przyjeździe na miejsce od razu przystąpiliśmy do gaszenia pożaru w sile dwóch rot, przy użyciu dwóch prądów wody. Po przyjeździe podnośnika podaliśmy trzeci prąd wody bezpośrednio na palący się dach. Konieczne było przewrócenie bocznych ścian szczytowych oraz dwóch kominów, gdyż groziły zawaleniem. W wyniku pożaru na szczęście nikomu nic się nie stało. Dom całkowicie spłonął. Policja ustala przyczyny pożaru -informuje Tadeusz Kordecki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.


Gniewska OSP już też zadeklarowała pomoc przy odbudowie budynku. Jednostka bezpłatnie użyczy pogorzelcom podnośnik, konieczny przy pracach renowacyjnych obiektu.

Obecnie trwa porządkowanie terenu i szacowanie strat. Najbardziej potrzebny jest kontener na zgliszcza, na odpady zmieszane. Może ktoś z Państwa mógłby użyczyć pogorzelcom takiego sprzętu? Może znacie kogoś z kim warto byłoby porozmawiać o takim wypożyczeniu? Jeżeli tak, zachęcamy do skontaktowania się z rodziną pogorzelców, która udzieli Państwu niezbędnych informacji, tel. 609 266 213.


Przy odbudowie domu na pewno też potrzebne będą materiały budowlane (np. blacha na dach, drewno, okna, drzwi...). Ze szczegółowymi pytaniami prosimy się kierować się poszkodowanych, pod podany wyżej numer telefonu.

Już w najbliższym czasie uruchomione zostanie również specjalne konto, na które wpłacać będzie można datki na odbudowę domu w Brodach Pomorskich. Poinformujemy Państwa jak tylko zacznie ono działać.


W akcji w Brodach Pomorskich brały udział: OSP Gniew, JRG Tczew, KP PSP Tczew, OSP Morzeszczyn, OSP Kulice, OSP Pelplin, PJRG Pelplin, OSP Gogolewo, OSP Wielki Garc, pogotowie elektryczne ze Starogardu Gdańskiego, Szpitale Tczewskie i gniewska policja.

Drukuj
Prześlij dalej