Gmina Gniew. Inwestor farmy wiatrowej wesprze lokalne inwestycje

Wiatrak, energia odnawialna (fot. tcz.pl)
Tczew - Gmina Gniew. Inwestor farmy wiatrowej wesprze lokalne inwestycje
Gmina Gniew otrzymała kolejne środki na realizację lokalnych inwestycji. Spółka Wind Park Alfa na rzecz gminy przekazała 37 743 złotych. Kwota ta przeznaczona zostanie na remont sal lekcyjnych w szkole w Piasecznie oraz częściową modernizację i doposażenie świetlic w miejscowościach Jeleń i Rakowiec. 

Poszczególnym sołectwom przekazane zostaną kwoty w następujących wysokościach:

- 14 193 dla Szkoły Podstawowej w Piasecznie
- 8 900 dla Świetlicy w Rakowcu
- 14 650 dla świetlicy w Jeleniu


Spółka Wind Park Alfa realizuje na terenie gminy Gniew inwestycję budowy nowoczesnej farmy wiatrowej na terenie wsi: Piaseczno, Tymawa, Rakowiec oraz Jeleń. W tej części gminy Gniew powstanie elektrownia wiatrowa, zasilana przez kilkanaście turbin wiatrowych.

W ramach inwestycji ma miejsce także budowa dróg dojazdowych do projektowanych elektrowni. Inwestor w ramach zadania dokona także remontu istniejących dróg gminnych.

Inwestycja powinna zakończyć się w październiku 2020 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew kieruje szczególne wyrazy podziękowania Panu Mariuszowi Nowakowi za okazałe serce i ogromne wsparcie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  maze_gość

  06.08.2020, 09:18

  bardzo miło z ich strony

  jestem za uzyskiwaniem energii ze źródeł naturalnych, szkoda, że nie mamy elektrowni wodnej w Tczewie, przecież Wisła płynie, tyle energii się marnuje..

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +1

  Sławek EU07_gość

  06.08.2020, 10:30

  Elektrownia wodna

  Niestety, w północnej Polsce trudno jest wybudować elektrownie wodne na dużych rzekach, związane jest to z niewielkim spadem.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx5 
 • +1

  Milo_gość

  06.08.2020, 21:35

  Ładny gest, a jakie korzyści otrzymała ta spółka? Darmowe tereny? Korzystne warunki opodatkowania? O tym brak informacji

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA