Jan Kulas krytykuje język posła Neumanna

Jan Kulas (fot. tcz.pl)
Tczew - Jan Kulas krytykuje język posła Neumanna
Jan Kulas, pełniący obowiązki szefa tczewskich miejskich struktur PO, wydał oświadczenie ws. tzw. afery taśmowej. "Odcinam się od słów użytych przez posła Sławomira Neumanna wobec mieszkańców Tczewa i lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej i zapewniam, że preferuję inny styl uprawiania polityki." - pisze w stanowisku rozesłanym dziennikarzom.

Burzę wywołały taśmy opublikowane przez TVP Info. Mają pochodzić z końca 2017 roku, kiedy układano listy kandydatów w wyborach samorządowych.

- Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p..., naprawdę - miał mówić polityk o tczewskich działaczach PO (przypomnijmy lokalna Platforma przechodziła wtedy bardzo ostry kryzys - więcej tutaj - Będzie kolejny rozłam w lokalnych strukturach PO? ).

We wtorek były poseł tczewski, kandydat do Sejmu z list PO-KO i pełniący obowiązki szefa miejskich struktur PO Jan Kulas wydał specjalne oświadczenie:

- Z dużą przykrością wysłuchałem nagrań Pana Posła Sławomira Neumanna opublikowanych przez TVP Info. Jako poseł Ziemi Tczewskiej czterech kadencji i mieszkaniec Tczewa od blisko 50 lat, w oczywisty sposób nie mogę pozostać obojętny wobec takiego języka, agresji, kierowanych do mieszkańców mojego rodzinnego miasta. Odcinam się od słów użytych przez posła Sławomira Neumanna wobec mieszkańców Tczewa i lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej i zapewniam, że preferuję inny styl uprawiania polityki. Dziękuję posłowi S. Neumannowi za przeprosiny i wyjaśnienia, które przedstawił, ale nie tylko w opinii mieszkańców Tczewa, to nie wystarczy. Pragnę przypomnieć, że w 2015 r. poseł S. Neumann otrzymał w Tczewie ponad 2000 głosów i m. in. dzięki poparciu mieszkańców naszego miasta - uzyskał mandat posła na Sejm RP. Jako p.o. szefa tczewskiego Koła Platformy Obywatelskiej RP zapewniam, że będę dążył do pełnego wyjaśnienia tej sprawy, jak również do rozwiązania problemów organizacyjnych tczewskiej PO - niezwłocznie po wyborach parlamentarnych. Liczę, że we współpracy z Zarządem Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej RP, uda się przeprowadzić demokratyczne wybory władz powiatowych PO RP w powiecie tczewskim i zakończyć wielomiesięczny okres rządów "komisarycznych". Niemniej jednak, nawet najbardziej przykre słowa jednego parlamentarzysty nie mogą przekreślać całej formacji - Koalicji Obywatelskiej. Tczew jest miastem dumnym, z bogatą historią i wspaniałymi mieszkańcami. Tczew ma także swoich kandydatów do Sejmu RP, w tym z list Koalicji Obywatelskiej. Głosy mieszkańców Tczewa mogą po raz kolejny skutkować wysłaniem "naszych" przedstawicieli do Warszawy. A kto lepiej będzie reprezentował interesy swoich własnych obywateli - niż mieszkaniec tego miasta? Przed nami wiele ważnych zadań, gdzie poselskie zaangażowanie jest niezbędne - sprawa Mostu Tczewskiego, stanu powiatowej służby zdrowia, czy pozyskiwanie środków zewnętrznych. Apeluję i proszę - Drodzy mieszkańcy Tczewa, w wyborach parlamentarnych - głosujmy na mieszkańców Tczewa. - mówi Jan Kulas.

Tak w piątek Sławomir Neumann komentował sprawę dla Onetu.

- Ja to mówiłem odnośnie do działaczy PO, którzy nieustająco się kłócili. Zresztą ten człowiek, który nagrał tę rozmowę, też został z partii wyrzucony. Nie podobały mi się te kłótnie, stąd te słowa. Poseł ma sobie do zarzucenia, że - co słychać na nagranej rozmowie - dużo przeklina. - Staram się to u siebie zwalczyć, jak widać bezskutecznie - mówi. Neumann mówi też, że nagranie tej rozmowy jest "nielegalne" i że była ona "prywatna". - Opisuje na niej w rozmowie, jak PiS wykorzystuje służby do walki z opozycją. I przecież także i teraz, po dwóch latach jest to prawda. Nic się nie zmieniło. Moje obawy sprzed dwóch lat potwierdziło życie. - czytamy w artykule Onetu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (31)
dodaj komentarz

 • +22

  Językoznawca_gość

  09.10.2019, 08:06

  Ale Neumann nie fefloni

  ....jak Kulas

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx3 
 • +7

  :)_gość

  09.10.2019, 08:47

  Wyborca

  Fefloni 3 razy bardziej i przy okazji cię jeszcze opluwa.

  Cytuj
  IP: 188.146.xx9.xx7 
  +25

  Łupaszko_gość_gość

  09.10.2019, 09:07

  '' a'la long"

  Panie Boże ochroń Nas przed Platformą Obywatelską

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx9 
  -1

  gosc_gość

  09.10.2019, 10:28

  Neumann nie powinien dostać glosów z Tcz

  bardzo dobrze panie Kulas że to pan zrobił. Jasno i konkretnie. Tak trzeba było.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx3 
  +24

  alcapone_gość

  09.10.2019, 10:29

  dobry żart

  " A kto lepiej będzie reprezentował interesy swoich własnych obywateli - niż mieszkaniec tego miasta?" Janek ty nigdy nie reprezentowałeś Tczewian, dbałeś tylko o swój własny interes i synka. Przez te wszystkie kadencje nie zrobiłeś nic dla Tczewa, jedynie pożerałeś pieniądze z budżetu, np. tnij.tcz.pl/?u=00ebb2 tnij.tcz.pl/?u=f58877

  Cytuj
  IP: 5.173.xx5.xx2 
  +1

  Możemy to zatrzymać_gość

  09.10.2019, 18:33

  Musimy to zatrzymać

  tnij.tcz.pl/?u=7e3be7

  Cytuj
  IP: 78.88.xx4.xx2 
 • +35

  Jarosław_gość

  09.10.2019, 08:16

  TYlko PiS

  Prawda boli, teraz za późno na pokutę i nawrócenie. Twój czas minął. Czas łaski się skończył. Syn też został urażony tymi słowami?. Po co działaliście przeciw Polakom. Tczewianie nie wybaczają lekceważenia. Lepiej idź biegać , to ci lepiej wychodzi niż uprawianie polityki. Tylko kup sobie nowszy dres.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +14

  sceptyk_gość

  09.10.2019, 08:34

  jeśli można zdobyć punkty dla siebie...cudzym kosztem...czemu nie! Wszyscy politycy...i Ci duzi i Ci mali...są podobni. Zawsze w pierwszej kolejności prywata, stołki, własne rodziny...a działalność społeczna i istota powołania przy okazji...jak już nie ma niczego innego do zrobienia. A wyborcy, statystyczni kowalscy...nadal borykają się z prozaicznymi kłopotami i utrudnieniami życia codziennego.Tablety, srety...to ich problemy. Przetargi tylko najtańsze...a nie najmądrzejsze. Wiaty...śliczne - ale nie spełniające nawet w minimalnym stopniu swoich zadań...chroniąc wczesnym rankiem marznących i przemoczonych pasażerów. Jak jest kłopot...rozkładają ręce. Zniżki dla posłów w autobusach większe niż dla dzieci i inwalidów. Straż miejska tylko po to by ratować budżet...Policja więcej umorzeń niż wykrywalności przestępstw. Jestem tym wszystkim zasmucony, potwornie zasmucony. 40 lat życia w Tczewie...i ciągle mnie coś zaskakuje. Te małe i duże problemy...które większość zwykłych ludzi ogarnęłaby w kilka tygodni...dla rządzących miastem są nie do rozwiązania. Nie potrafię zaufać lokalnym politykom. Stawiałem na młodych polityków...oni jeszcze bardziej zdeprawowani. Co się dzieje z tym światem. dlaczego ludzie postrzegają świat max do końca czubka własnego nosa. Nie wymagam darmowego życia, nie jestem roszczeniowy, nie biorę 500+ wierząc, że inni bardziej potrzebują. Wszystko co mam zawdzięczam sobie i swojej pracy. Nie chce niczego za darmo...ale też i nie chcę by mnie okradano w imię majestatu prawa. By nękano mnie kosztami utrzymania innych. Chcę spokojnie żyć, beztrosko spać. Chcę by każdy naprawiał świat począwszy od siebie. Chcę z optymizmem patrzeć w przyszłość...widząc w tym kraju nadzieję dla swoich dzieci. Chcę mieć powody do dumy ze swojego kraju, by się rozwijał, dawał równe szanse. Chcę móc korzystać z opieki zdrowotnej...podczas gdy nie mam na to szansy. Odprowadzam kilkanaście tysięcy złotych rocznie na opiekę zdrowotną...a i tak wszędzie muszę chodzić prywatnie...bo najprostsze wizyty specjalistów to kilka miesięcy oczekiwania. Ode mnie Państwo wymaga całkowitego podporządkowania, nie mogę uchybić terminu PIT, muszę odprowadzać składki pochłaniające 40% moich zarobków. Od kraju dostaję w zamian...nie wiele. Nie czuję się bezpiecznie, nie czuję się ważny dla mojej ojczyzny. Z przerażeniem patrzę na to co się obecnie dzieje...rozdawnictwo, zadłużanie, prywatyzacja kraju, działania mające na celu osiągnięcie korzyści wyłącznie określonej grupy ludzi. Ortodoksyjne i bezlitosne podejście do utrzymania władzy. Aktualne programy wszystkich ugrupowań politycznych...to prześciganie się ile i komu się da po wyborach. Programy informacyjne pokazują jedynie wypadki, katastrofy, afery i podsłuchy. Nie mówi się o domach dziecka, schroniskach, dla zwierząt, o sukcesach jednostek. Tak żyć się nie da...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • -10

  :)_gość

  09.10.2019, 08:45

  Wyborca

  Nie głosuj na starogardzkiego wulgarnego dzbana! Wybierz kulturalnego Jana! Nic tak nie wkurzy Neumanna, jak do Sejmu wybór Jana! Chcesz dać Sławkowi? Powiedz TAK Janowi!

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx7 
 • +31

  Beka z PO_gość

  09.10.2019, 10:00

  Na pochyłe drzewo kozy skaczą. Teraz wszyscy na Neumanna a przedtem najlepsi kumple. Teraz Kulas chce na grzbiecie kolegi wskoczyć do Sejmu. Taśmy Neumanna obnażyły mafijne układy w całej platformie i co najważniejsze ich stosunek do wyborców jak również do popierających platformę KODziarzy. Jak długo można tak jechać na kłamstwie i pustych sloganach? Platforma nic się nie nauczyła od ostatniej porażki.

  Cytuj
  IP: 31.186.xx5.xx4 
  +15

  ....._gość

  09.10.2019, 10:46

  Po ujawnieniu rozmów Neuman w wywiadzie dla RMF powiedział, że teraz PO jest już w Tczewie poukładana i generalnie OK - źle było przed jego porządkami. Te słowa, to pocałunek śmierci dla całej ekipy PO w Tczewie - bo jeśli ten dwulicowy, obłudny polityk zatwierdził swoich nominatów to mniemam , że są oni zdolni do takiego samego dennego politykowania - generalnie mają gdzieś wszystko i wszystkich - ważni są tylko oni i ich kariery.

  Cytuj
  IP: 37.30.xx6.xx0 
  +6

  Neumann_gość

  09.10.2019, 11:41

  Nie martw się Janek - i tak poj**y z Tczewa zagłosują na PO. Możesz na nich rzygać i tak ci wyliżą rowa przy głosowaniu

  Cytuj
  IP: 192.71.xx9.xx6 
 • +19

  znick_gość_gość

  09.10.2019, 08:49

  ... odcięcie ...

  ... ależ się Pan odciął, Panie Janie ... Jako żywo, przypomina się niegdysiejsze "... odetnijcie się, towarzyszu ..."

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx3 
 • +20

  JOLO_gość

  09.10.2019, 08:59

  NIE ODWRACAJ KOTA OGONEM

  Co mnie obchodzi czy Neuman przeklinał czy nie, za przeproszeniem w dupie to mam... powinniście się skupić na faktach.... jak zwracał się do ludzi, jak ich traktował, jaka "demokracja" panuje w Platformie, i dlaczego pan Jan nie został wybrany lecz namaszczony przez pana Neumana na przewodniczącego... Dla mnie to koniec tej partii w woj. Pomorskim. Amen A no jeśli jeszcze ktoś nie skumał, pan Neuman mówił o poj... z Tczewa w odniesieniu do Tczewskich struktur Platformy, nie o Tczewianach...

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx9 
 • -1

  !!!_gość

  09.10.2019, 09:19

  !!!

  NEUMANN NIE NAMAŚCIŁ JANA KULASA TYLKO ROMANA KUCHARSKIEGO NA KOMISARZA. JANA KULASA WYBRAŁA STRUKTURA. NAMASZCZONY JEST KUCHARSKI A NIE KULAS!!!

  Cytuj
  IP: 153.19.xx0.xx4 
 • +11

  alicja_gość_gość

  09.10.2019, 09:05

  chce sie wspiac wyzej na plecach kolegi

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx7.xx3 
 • +21

  Jaruzel_gość

  09.10.2019, 09:29

  aaa

  PO to mafia i tyle.

  Odpowiedz
  IP: 185.233.xx2.xxx 
 • +24

  Alex_gość

  09.10.2019, 09:48

  taśmy

  Kulaś, prawda jest taka, że kandydując zbierasz głosy na takiego Neumana, Pomaskę i wielu innych z tej listy. Co Ty masz nas za gamoni? Każdy rozumny wie jak działa ta wasza ordynacja i prostytucja. Chcesz się odciąć to wycofaj swoją kandydaturę.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +4

  Alex_gość

  09.10.2019, 10:13

  Ustawa

  W sejmie powinna byc ustawa o zwalnianiu poslow tak samo jak innych ludzi pracujacy gdzie kolwiek ,a nie ze przeprosi albo zmieni stanowisko wypi,,,,,,,,,ic jego na kuronia ,albo niech idzie robic na budowe fraj,,,,,,,,r.Albo ich kolosalne odprawy szkoda ze ludzie nie dostawaja odpraw po 100 tys

  Odpowiedz
  IP: 188.66.xx9.xx0 
 • +21

  gość_gość

  09.10.2019, 10:20

  P. Janie - nie złośliwie

  P. Janie czy mógłby Pan przedstawić swoje projekty, sprawy zrealizowane dla Tczewa podczas, gdy był Pan Posłem czterech kadencji... nie pytam złośliwie ale z niewiedzy.... może Pana poprę....

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +8

  observeur

  09.10.2019, 10:22

  Teraz bedzie fala odcinania sie od PO. Chyba napisze list do Neumanna, bo mam kilka niezapłaconych mandatów. Moze mnie przyjmie do PO i wybroni ;-)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  lloll_gość

  09.10.2019, 10:52

  Bolek

  Ta cała Koalicja Antypolska to DNO, DNO i jeszcze raz DNO !

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +10

  domator_gość

  09.10.2019, 10:56

  Głos na Pana jest głosem na Neumana

  Gdybyś Pan miał przynajmniej jakieś zarzuty prokutarorskie, to byłaby szansa na posła. Jak powiedział Neumann, takie zarzuty działają na lemingów platformerskich mobilizująco i zwiększaja poparcie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx0 
 • +2

  xxx_gość

  09.10.2019, 11:09

  dajcie Neumanowi już spokój lepsza beczka jest z wałesy, przerzut z KO do PSL

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx7.xx2 
 • +4

  q1_gość

  09.10.2019, 12:01

  wybory

  KU--as i PODPASKA i wszystko

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx9 
 • +6

  Bartek_gość

  09.10.2019, 13:23

  hulaj dusza piekła nie ma

  kiedyś Janek lubił fotki z laskami i kwiaty i czipsy, tyle kasy wydał. Ciekawe czy żonie też kupił chociaż raz kwiaty i pamięta o rocznicach... tnij.tcz.pl/?u=58d763

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +1

  polityk_gość

  09.10.2019, 15:35

  dziwy

  Retoryka dość pokrętna, skoro Jan K sam pisze że wielomiesięczne spory doprowadziły do zarządu komisarycznego to dlaczego ma pretensje że Sławomir Neuman się zdenerwował na spotkaniu z tczewskimi działaczami PO Lepiej było sie dogadać niż dzielić się i pączkować i wyrzucać sie z partii, tym bardziej ze przecież można wypisać się z partii.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx0 
 • +2

  Na medal _gość

  09.10.2019, 20:21

  Pan Sławomir Neumann

  Nie powinien, za to co mówił otrzymać żadnego głosu w Tczewie. Chyba, że jakaś Jego rodzina bliska tu mieszka. Nie jestem wyborcą ani pisu, ani poko, ale chcę powiedzieć Tczewianom, jako wyborcy miejcie to na uwadze i trochę honoru, aby wybierać obojętnie kogo, nawet z listy poko, a nie tego Pana, który "rzyg. Tczewem". Tyle w temacie.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx4 
 • +2

  kapłan egipski_gość

  09.10.2019, 21:29

  oto wielka tajemnica władzy

  Od zarania światem rządzili i rządzą wampiry darmozjady. Nadrzędną rolą państwa ( narzędzie w ich posiadaniu ) jest wmawianie ludziom ( lemingom) , że tak nie jest i że bez nich staniemy się bezwolną bandą degeneratów !

  Odpowiedz
  IP: 155.133.xx6.xx0 
 • +1

  Tczewianin_gość

  09.10.2019, 23:43

  tczewska POstkomuna

  ...jaki z niego Pan...? Kulasie kut*sie nie potrafisz odróżnić Pana od chama? Nie potrafisz, ponieważ sam jesteś chamem! A taką formę krytyki to możesz sprzedać swojej asystentce makać, a nie Tczewianom.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx4 
 • +1

  czerniak 1_gość

  10.10.2019, 04:41

  Kulas

  30 lat doświadczenia ha ha ha haha

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.