Mundurowi z pierwszakami o bezpieczeństwie

Spotkanie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Mundurowi z pierwszakami o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjantka wspólnie ze strażakami w ramach wspólnych działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa", zrealizowała kolejny obszar tego projektu pn. "Bezpieczny w domu". Policjanci oraz strażacy spotykali się z pierwszoklasistami z 3 szkół podstawowych uczestniczących w tym projekcie i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.

Od połowy kwietnia do 11 maja br. strażacy oraz policjantka zajmująca się profilaktyką prowadzili wspólne zajęcia edukacyjne pn. "Uczę się bezpieczeństwa". Projekt, którego liderem jest Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego i zakłada edukację dzieci w pięciu obszarach: bezpieczny w drodze do szkoły, bezpieczny w domu, bezpieczny w czasie ferii, bezpieczny w sieci, bezpieczny w czasie wakacji. W tych działaniach uczestniczą pierwszoklasiści z 3 wytypowanych szkół z powiatu tczewskiego.

- W ramach zajęć organizowanych na terenie Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Tczewie dzieci spotykały się z policjantką oraz strażakami, którzy przeprowadzili pogadanki w ramach obszaru "Bezpieczny w domu". Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpiecznych zachowań podczas zagrożeń, w teorii, jak i praktyce z wykorzystaniem m.in. sprzętu pożarniczego, prezentacji multimedialnych oraz sali edukacyjnej OGNIK. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.

Strażacy zaprezentowali również, jak rozprzestrzenia się dym, a także jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dzieci zostały poinformowane o tym, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla i jak rozpoznać zagrożenia, które mogą je spowodować. Podczas spotkań zademonstrowano działanie czujnika czadu. Mali goście oprócz zdobytej wiedzy mogli porozmawiać z mundurowymi na wszystkie nurtujące ich tematy.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  gosc_gość_gość

  13.05.2022, 06:46

  dałby sie zakuć w kajdany :>

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.