Stanowimy jeden procent Polaków. Kociewie się promuje

Kociewie na Jarmarku (fot. T. Jagielski)
Tczew - Stanowimy jeden procent Polaków. Kociewie się promuje
1 procent mieszkańców naszego kraju to mieszkańcy Kociewia. O tym, że warto odwiedzić ten rejon Polski, przekonuje Lokalna Organizacja Turystyczna "Kociewie".

Na majowej sesji Rady Powiatu LOT Kociewie podsumowywało swoją dotychczasową działalność. Rejon turystyczny Kociewia obejmuje 32 gminy, 4 powiaty, na terenie których mieszka 340 tysięcy mieszkańców. LOT Kociewie mocno promuje nasz region - na targach, imprezach - takich jak Święto Kociewia, organizowane cyklicznie w Gdańsku - czy w folderach. Charakterystyczne logo Kociewia opublikowano już 3,5 mln razy. W Tczewie - na terenie kompleksu Fabryki Sztuk - działa również certyfikowany punkt informacji turystycznej.

-
Jesteśmy po to, by tworzyć, rozwijać i promować nasz produkt turystyczny - mówił Piotr Kończewski, dyrektor LOT Kociewie.

LOT Kociewie promuje m. in. projekt "Wierzyca - nurty kultury, nurty natury" - który propaguje turystykę kajakarską.


- Wierzyca jest spławna na całej długości - są oczywiście odcinki, które wymagają większej zręczności. Polecamy tę rzekę w drugiej kolejności - dla rodzin doskonała jest inna kociewska rzeka Wda. Ale Wierzyca to także, co na brzegu - piękne stare miasta - dodawał Piotr Kończewski.

Turystów mają też mocno zachęcić dobrze oznakowane Kociewskie Trasy Rowerowe. Organizacja pracuje również nad nowym projektem - "Sacrum dla profanum" - w okolicach Tczewa, Gniew i Pelplina znajduje się bowiem 7 sanktuariów - i prawie 100 obiektów sakralnych - w tym wiele cennych kościołów i kaplic gotyckich.

Wiele informacji o działalności LOT Kociewie można znaleźć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -9

  Belzezdoop_gość

  06.06.2019, 12:36

  Wymieniajcie co mamy ciekawego na Kocjewju? Zaczynam - Most w rozbiórce - Puszkę z mostu - Smród z wysypiska - Brzydkie kobiety

  Odpowiedz
  IP: 41.242.xx4.xx5 
 • -3

  kobieta_gość

  06.06.2019, 13:52

  ...

  oraz mało atrakcyjnych mężczyzn...

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
  +3

  ŁUPASZKO_gość_gość_gość

  06.06.2019, 18:02

  "a'la long"

  Brzydki podstępny Pobłocki z oczkami złowieszczymi i jego brzydką świtą -buhaha

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx1 

  Archanioł_gość

  06.06.2019, 22:19

  Do belzebuba tłuka

  Durny tłuku belzebubie (celowo z małej litery bo jesteś jednokomórkowcem). Kociewie to nie most ani wysypisko a mosty i wysypiska są w każdym regionie. Jak Ci nie pasi to won do swojego piekła. Odpitol się od Kociewia.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx3.xx7 
 • +1

  Mr. Refleksja_gość

  06.06.2019, 20:10

  kilka uwag..

  Najkreatywniejsi ludzie w miejscowym LOT nie są w stanie wiele zdziałać w sytuacji, kiedy pieniędzy ledwie wystarczy na jakiej targi, które już utraciły swoją formułę, ale mile widziane przez różnych decydentów, czy tez największą nawet ilość folderów. Promocja, to pieniądze, pieniądze i raz jeszcze pieniądze lub zaangażowanie branży turystycznej i pieniądze! Bez zapraszania do naszego regionu animatorów turystyki z Europy i prezentowanie walorów Kociewia cudów się nie stworzy!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx3 
 • +1

  LOT KOCIEWIE_gość

  06.06.2019, 23:41

  Cudów nie... ale staramy się :)

  Cytuj
  IP: 83.25.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.