Koronawirus. Sprawdź, jak funkcjonuje MOPS

MOPS (fot. tcz.pl)
Tczew - Koronawirus. Sprawdź, jak funkcjonuje MOPS
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie informuje, że w związku z z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w Tczewie podejmowane są działania profilaktyczne mające zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Poleceniem z dnia 11 marca 2020 r. Wojewoda Pomorski z dnia 11 marca 2020 r. nakazał w terminie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. czasowo zawiesić działalność w:

a) placówkach wsparcia dziennego;
b) centrach integracji społecznej;
c) klubach integracji społecznej;

d) dziennych domach i klubach seniora;
e) środowiskowych domach samopomocy;
f) warsztatach terapii zajęciowej.

W związku z powyższym, we wskazanym okresie zawieszają swoją działalność Dzienny Dom Pobytu oraz Klub Senior +.

Ponadto, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie informuje, że podjęto decyzję o zawieszeniu do odwołania działań związanych z realizacją projektu Społeczna od-nowa RPPM.06.02.01-22-0001/17  oraz POMOST do aktywizacji RPPM.06.01.02-22-0033/17.

- Prosimy o ograniczenie przychodzenia do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. O ile to możliwe, prosimy sprawy załatwiać telefonicznie, drogą elektroniczną (szczegółowe instrukcje jak złożyć wniosek tą drogą można znaleźć pod adresem https://mops.tczew.pl/ewnioski) lub za pośrednictwem poczty. Klienci, którzy przyjdą do Ośrodka, będą przyjmowani pojedynczo. - informuje MOPS.

Dane teleadresowe poszczególnych jednostek:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie
ul. 1 Maja 8
83-110 Tczew
tel.(58) 777-00-20
(58) 777-00-30
Dział Świadczeń Rodzinnych (58) 532-73-90
fax.: (58) 532-60-03
E-mail:

sekretariat@mops.tczew.pl
 
Forum Inicjatyw Społecznych - Centrum Aktywności Lokalnej
ul. Łazienna 5
83-110 Tczew
tel. (58) 530-22-20
E-mail:
fis@mops.tczew.pl
 
Zespół Opiekuńczy MOPS
ul. Niepodległości 10
83-110 Tczew
tel. (58) 531-30-35 wew. 31
zo.niepodleglosci@mops.tczew.pl

- Klientów Ośrodka odbierających świadczenia w formie gotówkowej w kasie Ośrodka prosimy o przychodzenie po odbiór świadczeń wyłącznie w wyznaczonych godzinach (11.30-14.00) i nie przebywanie na terenie Ośrodka poza godzinami otwarcia kasy. Jednocześnie zachęcamy te osoby do zmiany formy realizacji świadczeń i wskazania rachunków bankowych, na które mają być przekazywane świadczenia. - dodaje MOPS.

Ponadto w trosce o bezpieczeństwo klientów jak i pracowników Ośrodka apelujemy o:

- zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy (1-1,5 metra)
- przestrzeganie higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką - jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Gość _gość

  27.05.2020, 12:52

  Pomoc

  Witam Państwa. Chciałam zwrócić uwagę na problem osób starszych w czasie panowania COVID-19.Jest wiele osób starszych którym teraz jest trudniej i ciężko. Miejski ośrodek w Tczewie jest stać tylko na to aby dać ludziom kilka puszek rybnych i kasze. Uważam że w takiej sytuacji należy bardziej pomagać ludziom starszym i samotnym. Są osoby które nie na co dzień korzystają z pomocy ale teraz jej potrzebują. Pani dyrektor i drodzy pracownicy mopsu trochę więcej ludzkiego podejścia i serca. Wstyd żeby Państwo karmili ludzi puszkami rybnymi. Jestem ciekaw czy dali by Państwo to jedzenie swojej rodzinie. Gratulacje. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.