Gniew uczcił pamięć prezydenta Adamowicza

(fot. gniew.pl)
Tczew - Gniew uczcił pamięć prezydenta Adamowicza
Wczoraj o godz. 17.00 na rynku w Gniewie gniewianie spotkali się, by ciszą połączyć się z miastem Gdańsk, którego społeczność przeżywa żałobę po zamordowanym podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydencie. Na wielkim sercu, które przed WOŚP zawisło na murach gniewskiego zamku, zapalono znicze. Po chwili oddanej prezydentowi ciszy, mieszkańcy wzięli udział w krótkim pochodzie ulicami miasta.

- Szanowny panie Burmistrzu, Mieszkańcy miasta i gminy Gniew. W centralnym miejscu naszego miasta gromadzimy się dziś razem, aby oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Wstrząśnięci zaistniałą sytuacją pragniemy wyrazić swój sprzeciw agresji i przemocy. My, ludzie młodzi, chcemy żyć w świecie wolnym od nienawiści oraz złych emocji. Dlatego jesteśmy dzisiaj tu razem, wołając pielęgnujmy w sobie to dobro, szanujmy się nawzajem, bądźmy tolerancyjni wobec innych - mówiła do zebranych na rynku młoda uczennica ze szkoły podstawowej nr 2 w Gniewie.

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podziękował wszystkim za tak liczne przybycie. - Cieszę się, że śmierć Pana Adamowicza nie jest Wam obojętna. Będziemy robić wszystko i dołożymy wszelkich starań, aby do takich tragedii więcej nie doszło - mówił burmistrz Maciej Czarnecki.

- Cieszymy się i jesteśmy dumni, że jesteśmy mieszkańcami Gniewu, mieszkańcami tej gminy, gminy, która działa razem i nie jest podzielona. Tutaj wszyscy razem tworzymy podstawową jednostkę naszego państwa - samorząd. Drodzy Państwo, niech to wydarzenie uświadomi nam, że złe wydarzenia, złe słowa mogą przyczynić się do tak niewyobrażalnych tragedii. Przed nami wiele wspaniałych spotkań, imprez, wydarzeń. Bądźmy razem. Twórzmy historię swojego miasta, swojego państwa, naszego dobra wspólnego - wygłosiła przemową Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska.


Hejnał Miasta i Gminy Gniew odegrała z balkonu gniewskiego magistratu Jadwiga Mielke.

Organizatorem wydarzenia był gniewski sztab WOŚP.

Drukuj
Prześlij dalej