Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego coraz bliżej

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego coraz bliżej
Wielkimi krokami zbliża się XIV edycja Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. W tym roku eliminacje odbędą się we wrześniu i na początku października.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza do udziału Festiwalu Twórczości Kociewskiej.

- W części konkursowej Festiwal jest skierowany do uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych, kulturalnych i pracy pozaszkolnej, rozmieszczonych na całym Kociewiu (powiat tczewski, starogardzki i świecki). W tym roku Festiwal będzie przebiegać w 6 kategoriach: recytacje poezji i prozy; programy sceniczne, juwenilia literackie; prace plastyczne; prace fotograficzne i utwory wokalne. - wyjaśniają organizatorzy.


Festiwal odbędzie się w dn. 17-27 października w Starogardzie Gdańskim i Tczewie. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu jest Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej we współpracy z tczewskimi instytucjami: Miejską Biblioteką Publiczną, Fabryką Sztuk i Centrum Kultury i Sztuki oraz Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim i Miejską Biblioteką Publiczną w Świeciu.


- Zapraszamy do udziału w konkursach! Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i pieniężne, a dla wszystkich uczestników - upominki. - dodaje TMZT.


Wydarzeniami towarzyszącymi będą: spotkanie promujące festiwal przy Ławeczce Landowskiego na tczewskiej starówce oraz promocja publikacji książkowej R. Landowskiego "Głośnym echem powiało. Kociewskie sensacje sprzed lat".

Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej