Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

Rowerowy Rajd Gwiaździsty (fot. E. Laskowska)
Tczew - Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

zobacz galerię zdjęć: 4
26 maja 2019 r. o godz. 10.00 z Opalenia w Gminie Gniew wystartował już 19. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego. Ponad 60 uczestników przejechało prawie 60 kilometrową trasę prowadzącą przez wszystkie gminy powiatu.

- W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę rajdu. Rozpoczynaliśmy nasz przejazd z malowniczego Opalenia, aby odwiedzić wszystkie gminy powiatu tczewskiego i zakończyć całą imprezę na tczewskim Bulwarze Nadwiślańskim - mówi Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. - Aby ułatwić uczestnikom wzięcie udziału w imprezie przewieźliśmy i rowerzystów, i rowery z Tczewa na start.


Na starcie dla każdego rowerzysty czekała tradycyjna, okazjonalna przypinka z nazwą imprezy oraz przebiegiem trasy, gadżety rowerowe oraz mały prowiant na trasę. Po starcie w Opaleniu peleton przejechał przez miejscowości: Tymawę, Piaseczno, Królów Las, Morzeszczyn, Gętomie i Kulice. W Gminie Pelplin uczestnicy brali udział w pikniku rowerowym zorganizowanym przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin oraz Pelplińskiego Centrum Sportu. Przy Zespole Kształcenia i Wychowania Nr 1, na rowerzystów czekała ciepła, smaczna zupa oraz konkursy wiedzy o Kociewiu, jak również z zasad ruchu drogowego. Atrakcyjne nagrody trafiły do aż do ośmiu uczestników zabawy.

- Pytania były o różnym poziomie trudności. Niektóre z nich sprawiły niezłą łamigłówkę rajdowiczom. Jednak wszyscy, zgodnie stwierdzili, że konkurs urozmaicił wydarzenie i był miłym elementem pikniku w Pelplinie - wspomina Agnieszka z Tczewa.


Po zregenerowaniu sił, rowerzyści ruszyli w dalszą trasę. Następnymi przystankami były: Radostowo, Subkowy, Gorzędziej oraz Knybawa. Finał rajdu przebiegał wzdłuż Wisły w stronę Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie.

Warto wspomnieć, że pomimo długiej trasy Rowerowy Rajd Gwiaździsty przyciągnął całe rodziny, ponieważ po wcześniejszym zgłoszeniu można było przyłączyć się oraz odłączyć na dowolnym odcinku rajdu. Najstarszy uczestnik ukończył siedemdziesiąt lat, z kolei najmłodsze uczestniczki nie przekroczyły szóstego roku życia.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty już za nami, galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć na portalu Facebooku www.facebook.com/lot.kociewie . W wakacje Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przymierza się do organizacji kolejnych, tradycyjnych rajdów rowerowych. Już w lipcu odbędzie się 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, a w sierpniu 22. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Szczegółów szukajcie w mediach społecznościowych LOT KOCIEWIE www.facebook.com/lot.kociewie , a już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -4

  Zibi_gość

  29.05.2019, 08:06

  Znowu pieniądze podatników idą na rowerki... a Tczew brudny i śmierdzący

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx5 
 • +4

  dick_gość

  29.05.2019, 14:19

  Chyba na ludzi, którzy mają okazję wziąć w profesjonalnie przygotowanym rajdzie rowerowym z korzyścią dla ich zdrowia. Z jakich podatków jak to jest zadanie własne powiatu. Przestań siać wroga propagandę...

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +1

  Gość_gość_gość_gość_gość_gość__gość

  29.05.2019, 08:43

  Co teraz będzie z powiatem jak został przejechany przez rowery, a każdy rower ma dwa pedały.

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx5.xx1 
 • -1

  Janusz_gość_gość_gość

  29.05.2019, 10:54

  hejt

  Zamiast hejtować przesiądźcie się na rowery, bo jazda samochodem np. w Tczewie mija się z celem. Później dziwią się że im BRZUCHY rosną.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx8 
 • Big Dick_gość

  29.05.2019, 11:01

  Chyba brzuchy urosły tym na górnym zdjęciu!!! Janusze z wąsami i oponami i Grażynki pulchne dziewczynki na rowerki wsiadają ramy zarywają.

  Cytuj
  IP: 62.122.xx1.xx0 
  -1

  Anty Janusz _gość

  29.05.2019, 11:08

  Wiem, że na to nie wpadniesz ale samochodem można wyjechać poza Tczew a ty jak daleko od czewa wyjechałaś na rowerku? kilometr? dwa? A potem zadyszka i regeneracja płynów do wieczora w budce z piwem.

  Cytuj
  IP: 186.10.xx9.xx4 
 • janina z Czefa_gość

  29.05.2019, 10:58

  Ale tłuste prosaiki na tych rowerkach fuj...

  Odpowiedz
  IP: 193.41.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.