Akcja "Prędkość" na pomorskich trasach

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Akcja "Prędkość" na pomorskich trasach
Od piątku na drogach całego województwa należy spodziewać się większej niż zazwyczaj ilości patroli Policji. Pomorscy mundurowi przeprowadzą działania "Prędkość". Głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Wzmożone kontrole będą trwały przez cały weekend.

W najbliższy weekend, pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Prędkość". Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

- Liczne akcje informacyjne powodują, że uczestnicy ruchu drogowego doskonale wiedzą, jakie skutki niesie za sobą nadmierna prędkość. Wzrost stopnia ciężkości urazów podczas zderzenia, wydłużenie drogi zatrzymania, skrócony czas na reakcję to tylko niektóre ze skutków nadmiernej prędkości. Kierowcy często nie myślą o zwiększonym zużyciu paliwa oraz innych podzespołów pojazdu. Mimo posiadanych informacji, kierowcy nadal nie stosują się do obowiązujących przepisów. Jadąc samochodem czujemy się bezpiecznie dzięki poduszkom powietrznym, pasom oraz innym systemom bezpieczeństwa. Nie myślimy natomiast o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystach, użytkownikach hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz wspomagających ruch, którzy przy zderzeniu z samochodem jadącym Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. - mówią pomorscy policjanci.

Policjant nałoży także mandat karny, który w skrajnych przypadkach (przekroczenie prędkości o 71 km/h), może wynieść nawet 2500 zł.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  Trelemorele_gość

  14.01.2022, 12:15

  Czy to jest dojenie kasy pod płaszczykiem bezpieczeństwo?

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx2.xx0 
 • Hx_gość

  15.01.2022, 07:44

  Tak, a co?

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx5 
 • -2

  qq_gość

  14.01.2022, 13:27

  jeszcze jeszcze napier..lać wszystkich co sie spieszą żeby swoje zarobić na wydawnictwo siwego pana. siwe urwy

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • +5

  Op_gość_gość

  14.01.2022, 15:37

  ***** ***

  To raczej akcja "kasa". Dziwnym trafem po 1 stycznia i wdrożeniu nowego taryfikatora zalało się od radiowozów i suszarek. Jednego widziałem, co prawda nie w Tczewie, ale pieszo bez radiowozu stał i suszył. Ciekawe czy wraz z nowym taryfikatorem są nowe wytyczne żeby cisnąć ile wlezie czy może nowe prowizje dla pieczarek? Z każdej strony zajechać obywatela, a ciemnota jeszce powie że jest super.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA