Pomorscy Terytorialsi oddali hołd bohaterom Armii Krajowej

Pomorscy Terytorialsi oddali hołd bohaterom Armii Krajowej (fot. Maciej Szalbierz)
Tczew - Pomorscy Terytorialsi oddali hołd bohaterom Armii Krajowej

zobacz galerię zdjęć: 3
1 sierpnia przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. To ważny dzień dla każdego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej u podstaw swojego funkcjonowania wpisane mają tradycje i dokonania Armii Krajowej. To wartości, które każdy żołnierz służący w 5. Rodzaju Sił Zbrojnych decyduje się kultywować wraz ze złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej.

Równie istotne co świadomość kontynuowania dziedzictwa Armii Krajowej jest kultywowanie pamięci o jej bohaterach, o żołnierzach, którzy zginęli za naszą dzisiejszą wolność.

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na co dzień dbają o mogiły poległych żołnierzy, którzy spoczywają na trójmiejskich nekropoliach. W przededniu tak ważnej daty jaką jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego ponownie odwiedzili groby bohaterów wojennych.


W ramach akcji "Żołnierska Pamięć" pomorscy Terytorialsi uporządkowali miejsca spoczynku Feliksa Selmanowicza, ps. Zagończyk oraz Danutę Siedzikównę, ps. "Inka", których groby znajdują się na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Ponadto odwiedzili Pomnik W Hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej na Skwerze Kościuszki w Gdyni oraz monument Danuty Siedzikównej "Inki" na gdańskiej Orunii.

Żołnierze 7 PBOT nie zapomnieli o miejscu spoczynku patrona pomorskiej brygady WOT kpt. mar. Adama Dedio, który spoczywa na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni.

To niezwykle ważne, by nieustannie wskrzeszać płomień pamięci o tych, dzięki którym mówimy dzisiaj w naszym ojczystym języku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  c c c _gość

  30.07.2022, 17:22

  dziecinada

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xxx 
 • -3

  Ona_gość

  30.07.2022, 22:37

  Brawo

  Ty kretynie bez zasad jesteś debilem dziecinnym.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx2.xx4 
 • +1

  faszystowskie organizacjONR/MW_gość

  01.08.2022, 17:05

  wkorzystywanie symboli do polityki

  Powstancy jasno i dobitnie wypowiedzeli sie na temat narodowcow i Jaroslawa Kaczynskiemgo, ze nie zycza sobie aby J.Kanczynski nosil oznake Powstancow i jakiekolwiek symbole i wykorzystywal do swojej brudnej gry politycznej, takze nie chca miec nic wspolnego z narodowcami ! plaskoziemowcom to chyba Bozia rozum odebrala, ze nie rozumieja powstancow albo nie chca tak jak Balbina

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx5.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.