Konkurs fotograficzny "Pomorskie w kadrze"

Fotograf, aparat, zdjęcia
Tczew - Konkurs fotograficzny "Pomorskie w kadrze"
Podczas tegorocznych wakacji mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym "Pomorskie w kadrze". Wystarczy zrobić zdjęcia najciekawszych krajobrazów w województwie pomorskim, wskazując tym samym miejsca ważne pod względem przyrodniczym, kulturowym, historycznym lub widokowym. Dla samorządu będzie to pomocne przy sporządzaniu tzw. audytu krajobrazowego.

Celem konkursu fotograficznego "Pomorskie w kadrze" jest zwrócenie uwagi na interesujące i unikatowe miejsca w naszym województwie. Jego organizatorem jest Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego.

Odkryć region na nowo

Konkurs zostanie ogłoszony jeszcze przed wakacjami, ale już dziś warto się zastanowić się nad potencjalnymi lokalizacjami, które mogą stać się tematem prac.


- Zachęcam do rozejrzenia się wokół siebie i dostrzeżenia walorów pomorskich krajobrazów. Teraz, w rzeczywistości pandemicznej, dalekie podróże będą rzadziej wybierane, tym bardziej warto pojeździć po naszym regionie i odkryć go, być może na nowo - mówi Jakub Pietruszewski, dyrektor PBPR.[/cytat
Prace w konkursie będzie można zgłaszać w czterech kategoriach:

- Krajobraz - Przyroda
Zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych (środowisko naturalne lub półnaturalne, czyli w niewielkim stopniu przekształcone działalnością człowieka).
- Krajobraz - Architektura i urbanistyka
- Zdjęcia obiektów i układów architektonicznych o walorach zabytkowych, historycznych, estetycznych, kompozycyjnych (środowisko kulturowe, antropogeniczne, czyli w znacznym stopniu ukształtowane przez człowieka).
- Krajobraz - Kultura i tradycja regionu
Zdjęcia dokumentujące działalność kulturalną i jej materialne przejawy, a także elementy charakterystyczne dla tradycyjnych, regionalnych form działalności człowieka (ludzie w przestrzeni i ich zajęcia, wydarzenia kulturalne i regionalne, stroje ludowe, elementy tradycji i historii itp.).
Krajobraz "z lotu ptaka"
Zdjęcia wykonane z przestrzeni powietrznej, w tym za pomocą kamer drona.


Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin i karta zgłoszenia, zostaną udostępnione na stronie internetowej: www.pbpr.pomorskie.eu po 20 czerwca 2020 r. Prace konkursowe będzie można nadsyłać w terminie od 1 lipca do 20 września, natomiast ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 października. Najlepsze zdjęcia zostaną pokazane na specjalnie przygotowanej wystawie.

Więcej informacji tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej