Maszyniści prowadzą zbiórkę na walkę z COVID-19

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Maszyniści prowadzą zbiórkę na walkę z COVID-19
Z inicjatywy maszynistów, rewidentów taboru, ustawiaczy manewrowych, odprawiaczy pociągów, organizatorów przewozów, dyspozytorów i pracowników biurowych w PKP CARGO S.A. Fundacja Grupy PKP zorganizowała zbiórkę pracowniczą na rzecz walki z COVID19. Zebrane pieniądze zostaną przekazane służbie zdrowia.

Pomysł zbiórki wyszedł od pracowników przewoźnika towarowego, którzy chcą wesprzeć działania kolejarzy w czasach walki z koronawirusem.

- Zmagamy się z epidemią, zagrażającą zdrowiu i życiu. Sytuacja ta wymaga podejmowania wyjątkowych działań, wzajemnej współpracy i pomocy najbardziej potrzebującym. Jestem maszynistą z dużym stażem pracy i wiem jak bardzo wymagająca jest teraz nasza praca i wszystkich ludzi związanych z branżą kolejową. Apeluję o przekazywanie środków finansowych na konto Fundacji Grupy PKP. Pomóżmy służbie zdrowia w tym trudnym czasie. - powiedział Mirosław Maksymiuk, maszynista PKP CARGO S.A., pomysłodawca zbiórki.

Jak można pomóc?


Fundacja Grupy PKP uruchomiła specjalne konto do przekazywania darowizny. Zbiórka trwa do odwołania.
Prosimy o przekazywanie wpłat na numer konta Fundacji: 16 1320 0019 1649 3010 2000 0015, treść przelewu: darowizna na cele statutowe - koronawirus.
Dziękujemy za chęć pomocy służbie zdrowia, podczas zagrożenia koronawirusem. Liczy się każda złotówka.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +6

  wyrok _gość

  22.04.2020, 07:52

  zapadł

  na wszystko zbierają ludzie , a gdzie te złodziejskie rządy PO , PSL PIS , lewaków . Gdzie oni są złodzieje . Ludzie ale z was zrobili durniów. Czy ktoś z was widział chorego na tego wirusa?Czy premier obniżył sobie pensje , czy ministrowie żyją skromniej . Niech będą przeklęci .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.