102. Gniewskie Urodziny Niepodległej

(fot. gniew.pl)
Tczew - 102. Gniewskie Urodziny Niepodległej
Tegoroczne uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości miały kameralny charakter. I chociaż w tym roku świętowalno inaczej, to był to dzień szczególny. Pełen dumy i radości.

102. Gniewskie Urodziny Niepodległej były jak zawsze patriotyczne, wzruszające i zarazem radosne, choć w nieco odmiennej formule niż dotychczas, ze względu na sytuację pandemii. Nasze wspólne spotkanie przeniosło się do sieci. Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Mikołaja w Gniewie była transmitowana w Internecie. Zaraz po niej odbył się koncert pieśni patriotycznych ze specjalnym udziałem Chóru Harmonia Sphaerarum oraz Chóru Żeńskiego UTW Pasja pod batutą Izabelli Chyły.

Tradycyjnym punktem obchodów narodowego dnia wolności,które poprzedziło uroczystości, było złożenie wiązanki kwiatów oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Pomordowanych na gniewskim cmentarzu przez Macieja Czarneckiego Burmistrza Miasta i Gminy Gniew oraz Wiceburmistrz Joannę Kamińską.

- To bardzo szczególna rocznica odzyskania niepodległości. Na ulicach Gniewu nie rozbrzmiała radosna Gniewska Parada Niepodległości. Świętowaliśmy w skupieniu, jednakże pamiętając o samej rocznicy, składając kwiaty. Wciąż był to dzień, gdy w sposób szczególny wspominaliśmy prawdziwych bohaterów tego dnia. Niezmiennie był to czas, w którym tworzyliśmy wspólnotę. - mówi Maciej Czarnecki Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.


Relacja online z wydarzenia, dostępna jest na profilu Gniewska TV.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA