Groził śmiercią z piłą spalinową w ręku. Zdążył przeciąć klapę auta

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Groził śmiercią z piłą spalinową w ręku. Zdążył przeciąć klapę auta
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 66-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Według ustaleń mundurowych sprawca, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, groził śmiercią swojej córce, a następnie przeciął piłą klapę bagażnika samochodu. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że 66-latek wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał swoją żonę. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wczoraj przedstawił 66-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

27 lipca br. po godzinie 11.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturującym mężczyźnie, który miał grozić piłą spalinową rodzinie oraz uszkodził nią samochód. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gniewie.

- Interweniujący mundurowi ustalili, że sprawca podczas wszczętej awantury domowej najpierw groził śmiercią swojej córce, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, a następnie przeciął nią klapę bagażnik samochodu należącego do pokrzywdzonej. Funkcjonariusze w związku z tym zgłoszeniem przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zatrzymali 66-letniego nietrzeźwego mężczyznę. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu wszczyna awantury domowe, podczas których bije i wyzywa swoją żonę. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 66-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Wczoraj zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Przemoc domowa rzadko bywa incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -5

  Poloniusz_gość_gość

  03.08.2020, 11:55

  Klapę hahaha myślałem że chodziło o klapę z kibla a to chodzi o drzwi bagaznikowe. Z drugiej stronyz dlaczego policja na tych waszych fotkach raz ma ryj zasloniety, a drugiego nie? Czyli tych co nie mieli ostatnio ochraniaczy brody mogę podkablowac do sanepidu czy do prokuratury?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx6 
 • +1

  miro_gość

  03.08.2020, 17:01

  heh, po raz kolejny na tym forum piszę: sprowadźmy tutaj kogoś z rockstar, może daliby epizod w kolejnym gta wzorowany na tczewskich "gangsta" :))

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx3.xx1 
 • Polak _gość

  03.08.2020, 21:56

  Duda go ułaskawi przecież to modelowy ojciec rodziny według pisiora.

  Odpowiedz
  IP: 89.204.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA