Ludowcy współpracują ze stowarzyszyniem "Pro Obywatel"

Działania ludowców w Tczewie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Ludowcy współpracują ze stowarzyszyniem "Pro Obywatel"

zobacz galerię zdjęć: 6
W środę 14 lipca w Tczewie doszło do podpisania umowy o współpracy programowej pomiędzy Koalicją Polską - (PSL, UED, Konserwatyści), a Stowarzyszeniem Pomorski Ruch Obywatelski "Pro Obywatel".

Umowę podpisali: Władysław Kosiniak-Kamysz - Prezes PSL, poseł Marek Biernacki - wiceprzewodniczący Rady Koalicji Polskiej, wicestarosta tczewski Andrzej Filisik - Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Tczewie oraz Tomasz Kajzer - Przedstawiciel Stowarzyszenia "Pro Obywatel".

- Jest to dla nas ważna chwila, gdy poszerzamy naszą działalność dzięki nawiązaniu współpracy z ruchami obywatelskimi jak Stowarzyszenie Pomorski Ruch Obywatelski. Chcemy budować porozumienie, łączyć różne wrażliwości - przedstawił Władysław Kosiniak-Kamysz.


Lokalna organizacja - Stowarzyszenie Pomorski Ruch Obywatelski - zgłosiła się do uczestnictwa w Koalicji Polskiej.


- Uważam, że właśnie teraz jest najlepszy czas, aby pokazać innym ludziom i organizacjom dobry przykład, że warto łączyć działania wokół środowiska tzw. "centrum" szanującego poglądy innych ludzi dzięki czemu możliwe jest wypracowanie małymi krokami szeroko pojętej zgody ponad podziałami. Angażując się w działania pro obywatelskie na co dzień wpływamy na nasze otoczenie - próbujemy pomagać, zachęcać, dawać pozytywny przykład jak zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Jednak mamy też świadomość jak wielki wpływ na nasze codzienne życie mają decyzje zapadające na szczeblu wojewódzkim czy krajowym dlatego angażujemy się od dziś oficjalnie w działania Koalicji Polskiej, aby mieć możliwość współudziału w rozwoju jej Programu, aby jeszcze lepiej odpowiadał aktualnym i oddolnie zgłaszanym potrzebom Polek i Polaków. Najprościej podsumowując - jeśli ktokolwiek chce zmienić, poprawić nasze "jutro" powinien zacząć działać dziś - czego potwierdzeniem jest nasze dzisiejsze porozumienie w ramach Koalicji Polskiej. Popieramy i chcemy wspólnie z Koalicją Polską rozwijać jej ideę Rzeczpospolitej Obywatelskiej mówiącą, że najważniejszy głos należy do obywateli i należy wzmocnić rolę wyborców w kontroli władz oraz we wpływie na sprawy publiczne. - tłumaczy Tomasz Kajzer.

Działacze uważają, że pomóc w tym może realizacja założeń takich jak: głosowanie przez Internet, wprowadzenie mieszanego systemu wyborczego, czy zwiększenie roli referendum w naszej demokracji.

- Uważamy że należy zaczynać od tzw. małych projektów, aby ich uczestnicy namacalnie mogli odczuć efekty swojego zaangażowania i działania. Przykładem takiego pierwszego działania wspólnie z Koalicja Polską była zbiórka karmy dla tczewskiego schroniska. - dodaje Kajzer.

Dzień konferencji był także dniem w którym stowarzyszenie "Pro Obywatel" wspólnie z Koalicja Polską rozpoczęło akcję charytatywną informującą o możliwości wsparcia leczenia choroby nowotworowej mieszkanki Gminy Pszczółki. Wolontariusze rozdawali mieszkańcom Tczewa bezpłatne pocztówki i zakładki do książek z panoramą Tczewa z jednej strony, a z drugiej strony z prośbą o wsparcie na leczenie 18-letniej Wiktorii.

W ramach tej inicjatywy odpowiadając na zgłoszenie mieszkańców bądź rodziców osób potrzebujących zbierających fundusze na leczenie np. ich dzieci "Pro Obywatel" może przygotować dwustronną pocztówkę zawierającą z jednej strony fotografie z danej miejscowości wraz z oznaczeniem miejscowości, a z drugiej strony miejsce na przesłanie korespondencji np. noworocznych życzeń wraz z informacją o osobie, której można udzielić wsparcia w ramach przekazania darowizny lub odpisu 1% podatku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +9

  miastowy_gość

  26.07.2021, 07:47

  jestem rolnik z WSI

  rolnicy z peselu to taka prostytutka, która idzie do wyra z każdym kto jej zapłaci. Mają parcie na szkło....wieśniaki.Ten jego wyraz twarzy przyprawia o mdości. Czy on jest enenene.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +5

  Rowerowy_johny_gość

  26.07.2021, 07:52

  Ten jeden to podobny do ....

  .... Waldemara Pawlaka z PSL, tak w pierwszej chwili pomyślałem.

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xxx 
 • +3

  Bezsrejtu_gość_gość_gość

  26.07.2021, 08:38

  Wynocha podły faszysto covidowy!

  tnij.tcz.pl/?u=e0d9ec

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx3.xx9 
 • -2

  Caramel_gość_gość

  26.07.2021, 13:38

  czy potrzebujesz łatwej pożyczki w polsc

  Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefirm@gmail.com)

  Odpowiedz
  IP: 185.253.xx7.xx0 
 • SWIADOMOŚC_gość

  26.07.2021, 23:16

  Broń biologiczna

  tnij.tcz.pl/?u=7ea462

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx0.xx5 
 • BLAIZOT LAETITIA_gość

  27.07.2021, 13:05

  Poważna i szybka oferta pożyczek między

  * W bardzo krótkim czasie uzyskaj pożyczkę od zespołu profesjonalistów le wartości od 10 000 des 300 000 euro w mniej niż 72 godziny według stałej stawki 2,5%.* *Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z nami* Courriel : blaizotlaetitia002@gmail.com Whatsapp lub : +33 752463963 *serdecznie*

  Odpowiedz
  IP: 185.189.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.