Jeden wniosek o dotację na prace konserwatorskie

Rybacka, zabytek, zabytki (fot. tcz.pl)
Jeden wniosek o dotację na prace konserwatorskie

zobacz galerię zdjęć: 1
Z budżetu miasta można co roku pozyskać środki na prace konserwatorskie przy zabytkach, wpisanych do rejestru. W tym roku wpłynął jeden wniosek od jednej ze staromiejskich wspólnot.

Do 10 stycznia nie wpłynął żaden wniosek w sprawie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru, znajdujących się na terenie administracyjnym miasta Tczewa (na podstawie §4 Załącznika nr 1 do Uchwały Rady Miejskiej nr XLIX/430/2010 z dnia 30 września 2010 r.) Z tego powodu termin składania wniosków został przedłużony do 31 marca 2023 r.

Jedyny wniosek, który wpłynął do ratusza, to pismo od Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Mickiewicza 12 w Tczewie o przyznanie dotacji na remont stolarki drzwiowej (ul. Mickiewicza 12).

Decyzję o przyznaniu dotacji podejmie Rada Miejska w Tczewie w formie uchwały. Wnioskodawca powiadomiony zostanie pisemnie o podjętych przez Radę Miejską rozstrzygnięciach.


W budżecie na 2023 r. na ten cel przeznaczono kwotę 35.100 zł.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +10

  ADAMS_gość

  25.04.2023, 08:54

  Karać za szpetotę!

  Może czas najwyższy prywatnym właścicielom kamienic zacząć wystawiać mandaty za szpecenie miasta, skoro nie chcą dotacji na remont to znaczy że nie chcą uporządkowywać swoich obiektów. Swietłany i inne barachło mieszkające daleko po świecie potrafiące tylko czynsze ściągać i niczego nie inwestować! Potrzeba sprawnego programu dotyczącego kamienic i zmuszenia właścicieli do dbania o swoje mienie w Tczewie!!!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.