"Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski". Tczewska orkiestra nagrała niezwykłą płytę

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski". Tczewska orkiestra nagrała niezwykłą płytę
Jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Republika - "Mamona" zapowiada album "Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski", związanej z Tczewem Orkiestry Kameralnej Progress i dyrygenta Szymona Morusa.

Premiera płyty 4 / 06 / 2021

Album to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta. Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. Album Orkiestry Kameralnej Progress - zespołu od początku swego istnienia związanego z Tczewem - miastem, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w 20. rocznicę jego śmierci.

- Choć zdajemy sobie sprawę jak wielka moc utworów Grzegorza Ciechowskiego tkwi w warstwie słownej, zdecydowaliśmy się cały materiał zarejestrować w wersji czysto instrumentalnej - mówi Szymon Morus - pomysłodawca projektu, dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. - W piosenkach lidera Republiki drzemie potężny ładunek emocjonalny. Odnaleźć w nich można nostalgię, smutek, miłość i bunt, których nie zdołają opisać w pełni słowa. Stąd odważna idea, by to co niewyrażalne wyrazić poprzez głębię i ekspresję instrumentów smyczkowych - w przestrzeni dźwiękowej, w której czujemy się najswobodniej. Rejestrując utwory na niniejszy album, przyświecał nam szczególny cel. By poprzez "klasyczny" pryzmat wykształconych doświadczeń artystycznych, ukazać ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.


Na płycie znajdą się przeboje Republiki - absolutnie oryginalne spojrzenie na muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: "Mamona", "Śmierć w bikini", "Biała flaga", "Telefony", "Odchodząc" czy też "Nie pokonasz miłości" - ścieżkę dźwiękową z filmu "Wiedźmin".

Płytę swym mecenatem objął Prezydent Tczewa - Mirosław Pobłocki.

Zapowiedź płyty:Link do platform cyfrowych: https://id.ffm.to/mamona

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  biała flaga_gość

  17.05.2021, 14:49

  jest dobrze!

  Świetny ten singiel - Mamona, zapowiada się dobra płyta. Odważny pomysł ale wygląda na to, że efektowny. Brawo, czekam na resztę

  Odpowiedz
  IP: 91.206.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA