Confusion Project - trójmiejskie trio jazzowe w Tczewie


odbyło się
31
03.2023
Piątek
Confusion Project - trójmiejskie trio jazzowe w Tczewie
Confusion Project to Trójmiejskie trio jazzowe, które tworzą Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja.  Zespół istnieje od 2013 roku i przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce pierwiastek ilustracyjny.

Confusion Project - koncert
31 marca 2023 godz. 20:00
Klub Muzyczny CKiS
Bilety: 35 zł

Zespół na przestrzeni swojej działalności nagrał 4 albumy studyjne, oraz zagrał liczne koncerty w Polsce, Europie, a także w Kazachstanie i Chinach. W 2019 zespół odbył miesięczną trasę po Chinach, grając łącznie 20 koncertów we współpracy z inicjatywą Jazz Po Polsku.
Najnowszy album tria, "Last" ukazał się 29 października 2021 roku. Muzyka zawarta w tym albumie, choć zalicza się do stylistyki jazz fusion, obszernie czerpie z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa. 
Czwarty album trio jazzowego Confusion Project to kolejna (po  trzeciej - Primal) płyta ilustracyjna. Podobnie jak w przypadku poprzedniego krążka, mamy tu utwory, których główną inspiracją pozostaje natura - tym razem jednak  głównie niepokój o jej kondycję. Zespół sięga po poważniejszą tematykę i wyraża swój muzyczny manifest - apel, by traktować serio problemy, z którymi świat obecnie się mierzy.  Są więc na tej płycie utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji. Już sam tytuł płyty jest przewrotny - angielskie "Last" może przecież oznaczać zarówno "Ostatnia", jak i "Trwać".

Nasza cywilizacja boryka się z problemami, które pilnie wymagają naszych działań i Confusion Project postanowił zabrać głos w tej sprawie swoją nową muzyką, ale i nie tylko. Na przestrzeni 2020-2021 roku, w ramach inicjatywy #1CD1tree, dzięki pieniądzom ze sprzedaży płyt, zespół ufundował posadzenie ponad 1600 drzew na kilku kontynentach, w miejscach zniszczonych działalnością człowieka. Przy najnowszej płycie zespół nawiązał współpracę z Tree-Nation kontynuując akcję sadzenia drzew za każdą sprzedaną płytę. Sama zaś płyta została wydana w sposób ekologiczny, opakowanie albumu zostało wykonane w całości z papieru z makulatury. 

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • _gośćlarryfox2017_gość_gość

  02.04.2023, 12:32

  zapewniamy finanse

  Czy jesteś w trakcie kontroli zadłużenia lub administracji? Czy jesteś na czarnej liście? Nie radzisz sobie z comiesięcznymi płatnościami? Chcesz kupić dom, samochód lub pożyczkę biznesową, ale jesteś w trakcie kontroli zadłużenia lub administracji? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Możesz aplikować przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

  Odpowiedz
  IP: 5.133.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.