Zobacz Tczew, którego już nie ma na niezwykłych fotografiach. Wkrótce kolejny "Album Tczewski"

Już wkrótce ukaże się kolejna publikacja Józefa Golickiego z cyklu "Album Tczewski". Tym razem autor przygotował "Fotografie po 1945 roku - 5". Jednocześnie autor kilkunastu książek poświęconych historii Tczewa i regionu poszukuje prywatnych starych i nowych fotografii do zamieszczenia w kolejnych wydawnictwach.

Na około 140 stronach nowego albumu przygotowanego przez Józefa Golickiego będzie można zobaczyć 170 zdjęć od blisko 70 osób i instytucji. Fotografie pokazują życie rodzinne, widoki różnych części miasta, tczewian w pracy, szkole oraz podczas ważnych wydarzeń z naszej wspólnej historii. Poniżej prezentujemy krótki wybór fotografii z dotychczasowych czterech części poświęconych miastu i jego mieszkańcom po II wojnie światowej.Autor zwraca się z prośbą o udostępnienie do kolejnych publikacji prywatnych zdjęć ze zbiorów rodzinnych. Zainteresowani mogą kontaktować się z Józefem Golickim - tel. 692 311 363.

Zdjęcia mogą dotyczyć:

- mieszkańców Tczewa (dzieci, dorośli, całe rodziny, śluby, komunie, spotkania towarzyskie, służba w wojsku itp.)
- wydarzeń, różnych spotkań i imprez związanych z pracą, nauką, sportem, kulturą, religią, szkołą, ważnych uroczystości ogólnomiejskich (700-lecia, 1 maja, budowy zakładów pracy, osiedli, szkół, pomników itp.)
- widoków miasta (na ulicach, w parku, nad Wisłą, zdjęcia ogólne Tczewa, fotografie różnych obiektów itp.).


Fotografie po wykorzystaniu (skanowanie) będą niezwłocznie zwracane. Osoby, których zdjęcia zostaną opublikowane w książkach otrzymają bezpłatne egzemplarze publikacji i zaproszenie na promocję książki, a ich nazwiska zostaną zamieszczone w wydawnictwie. Józef Golicki może zdjęcia odebrać osobiście.

Książki z serii Album Tczewski. Fotografie do 1945 r., Album Tczewski. Fotografie po 1945 r. prezentują w formie obrazów najnowszą historię Tczewa. Wszystkie albumy składają się z trzech części i pokazują życie miasta i jego mieszkańców. Książki przedstawiają prywatne życie tczewian ich różnoraką aktywność: szkolną, zawodową, religijną, kulturalną, sportową. W publikacjach zawarto również wiele interesujących fotografii miasta: parku, ulic, różnych obiektów i najważniejsze wydarzenia z dziejów Tczewa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +10

  piter_gość

  03.01.2019, 10:29

  Bardzo fajne! brakuje jednak chociaż ogólnych opisów fotek i ciut dłuższego ich wyświetlania

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx2.xx0 
 • +4

  ja_gość

  03.01.2019, 12:08

  fakt trochę krótko, ale można wcisnąć pauzę ;-)

  Cytuj
  IP: 77.252.xx5.xx5 
 • +5

  Bor_gość

  03.01.2019, 14:32

  Fotki

  Super pamiatka

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx6 
 • +6

  hmm_gość

  03.01.2019, 14:47

  .

  Jak patrzę np na kino Wisła to chyba wolałbym, żeby tamten stary budynek dalej tam był zamiast obecnego pseudo nowoczesnego potwora.

  Odpowiedz
  IP: 31.135.xx2.xx5 
 • +6

  Tczewiak_gość

  03.01.2019, 18:39

  Gosc

  Zgadzam się,że stare Kino miało urok,ale niestety nasze dzisiejsze władze niszczą wszystko,bo mają z tego pieniądze mówiąc że powstanie nowoczesne,ale nie zachowuje architektury.Ziemie sprzedadza prywaciaz postawi coś nowego w innym stylu nawet nie przypomina to części starego miasta.Podobnie jak bulwar Panorama gotycka była bo, teraz widać same nowoczesne budowle,tak władze robią !bo im można wszystko,a ty zetnij drzewo na działce to jesteś przestepca.Zdjecia Piękne.

  Odpowiedz
  IP: 188.66.xx9.xx0 
 • +5

  PRM_gość

  03.01.2019, 23:00

  Kino Wisła to był klimat tylko siedzenia trochę za twarde były:) Kotara się rozjeżdżała i najpierw PKF a potem Wejście smoka.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA