Wichura na Kociewiu. Zerwane dachy i linie energetyczne

(fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Wichura na Kociewiu. Zerwane dachy i linie energetyczne
Tczewscy strażacy interweniowali już 30 raz przy usuwaniu skutków silnego wiatru. Wichura zerwała trzy dachy, a także uszkodziła linie energetyczne.

Przez Pomorze przechodzi front atmosferyczny. Od godziny 13 przez powiat tczewski przeszły silne wiatry.

- Na chwilę obecną KP PSP w Tczewie odnotowała 30 zdarzeń. W większości zdarzenia dotyczyły przewróconych drzew na drogi (krajowe, wojewódzkie, powiatowe, gminne), są też zerwane linie energetyczne oraz trzy zdarzenia związane z uszkodzeniem dachów na dwóch budynkach mieszkalnych i jednym gospodarczym - mówi Michał Myrda, rzecznik tczewskiej straży pożarnej.

Dodajmy, że wieje na całym Pomorzu. W Łyśniewie Sierakowickim w powiecie kartuskim doszło do tragedii - zginął mężczyzna. Auto, którym kierował, zostało przygniecione przez drzewo. Meteorolodzy ostrzegają do wieczora wiatr nie przycichnie - w porywach może osiągać nawet 100, a na wybrzeżu 110 km na godzinę.

Aktualizacja:

Od 13 w powiecie tczewskim odnotowano 57 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Ponadto 4 zastępy z terenu naszego powiatu wspierają działania KM PSP w Gdańsku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Polecenie wydaje wojewoda_gość

  12.03.2020, 20:08

  Polecenie wydaje wojewoda a nie starosta... Art. 11. 1. Wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie i państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Polecenia podlegają natychmiastowemu wykonaniu. O wydanych poleceniach wojewoda niezwłocznie informuje właściwego ministra. 2. Prezes Rady Ministrów, na wniosek wojewody, po poinform

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +1

  Natenczas Wojski_gość_gość

  13.03.2020, 12:02

  Mało, że koronawirus..

  ...to jeszcze koronawichura.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.